НООПЕПТ: захисник мозку

Ноотропні препарати сьогодні широко застосовуються при лікуванні самих різних уражень головного мозку, а також знижень інтелекту. Ці препарати, як правило, захищають головний мозок від різних пошкоджень і відновлюють його вищі функції. Саме до таких препаратів відноситься НООПЕПТ.

Принцип дії

Головне дію НООПЕПТУ полягає в тому, що, впливаючи на обмін речовин у головному мозку, він покращує його енергетичний обмін. Клітини головного мозку, які отримали додаткову порцію енергії для здійснення біохімічних процесів, менш потребують кисню і також активно працюють в умовах його недоліку. Це дуже важлива властивість, оскільки в більшості випадків функції головного мозку знижуються саме на тлі браку кисню. Це трапляється при атеросклерозі (холестеринові бляшки частково перекривають просвіт кровоносних судин), при ішемічному інсульті (тими ж бляшки холестеринів або тромбом просвіт судини перекривається повністю), після черепно-мозкових травм (спайкові процеси здавлюють кровоносні судини і частково переривають їх просвіт). У результаті всіх цих процесів формується невоспалительное ураження клітин головного мозку різного походження, яке називається енцефалопатією.

Під дією НООПЕПТУ клітини головного мозку починають поступово відновлюватися, поліпшуються їх зв’язку з іншими клітинами, як розташованими поруч, так і в іншій півкулі, а також зв’язок між клітинами кори головного мозку (головнокомандувача) і підкірковими областями, які виконують команди кори головного мозку. Саме такі зв’язки відіграють головну роль у відновленні вищих функцій головного мозку.

НООПЕПТ володіє також нейропротекторная дією, тобто він захищає клітини головного мозку від будь-яких пошкоджень. Так, на підставі досліджень було встановлено, що якщо ішемічний інсульт (він виникає при закупорці кровоносної судини) виникав на фоні прийому НООПЕПТУ, зона ураження нервових клітин була значно менше, ніж при ішемічному інсульті, який виникав без прийому ноотропов. Відновний період після інсультів, черепно-мозкових травм, токсичних та запальних уражень головного мозку на тлі терапії НООПЕПТУ також протікав швидше, ніж без нього.

НООПЕПТ активно впливає і на вільні радикали, які утворюються в результаті окислювально-відновних реакцій. Як відомо, саме вільні радикали викликають вікові ураження головного мозку. НООПЕПТ попереджає їх дію на головний мозок — антиоксидантну дію.

Нарешті, встановлено, що НООПЕПТ виявляє антитромботичну дію. Це відбувається за рахунок поліпшення реологічних властивостей крові, тобто її плинності по кровоносних судинах. Крім того, НООПЕПТ перешкоджає склеюванню (агрегації) тромбоцитів. Саме склеєні тромбоцити є ядром, з якого утворюються тромби, тому антиагрегантна дія в поєднанні з поліпшенням реологічних властивостей крові усуває небезпеку утворення тромбів у кровоносних судинах головного мозку.

Області застосування

У результаті всіх цих процесів під дією НООПЕПТУ у хворого поступово починають відновлюватися функції головного мозку. Через кілька днів після початку прийому препарату проходять страхи, тривога, дратівливість, запальність, різкі перепади настрою і поступово відновлюється нічний сон. Після більш тривалого курсу лікування (приблизно через три тижні) поліпшуються і вищі функції головного мозку — інтелект, пам’ять, здатність сприймати щось нове, здатність достатньо довго концентрувати свою увагу на певних предметах і задачах. Безумовно, відновлення вищих функцій головного мозку відбувається повільно, для цього буде потрібно жоден курс препарату, але позитивні зміни стають все більш виразними.

НООПЕПТ знайшов широке застосування при відновленні хворих після інсультів, після черепно-мозкових травм, після запальних захворювань головного мозку (енцефалітів і менінгоенцефалітів), після різних токсичних впливів на головний мозок (наприклад, алкоголю, наркотиків, деяких психотропних ліків). При лікуванні та профілактиці старечого недоумства НООПЕПТ має провідне значення — він здатний значно уповільнити процес старіння клітин головного мозку і порушення його вищих функцій.

НООПЕПТ протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів препарату, при вагітності, годуванні груддю та в дитячому віці. Такі обмеження обумовлені тим, що не проводилися клінічні випробування препарату на цих групах хворих. У лабораторних же умовах негативного впливу на плід при вагітності виявлено не було.

При прийомі препарату можливі невеликі побічні ефекти у вигляді підвищення артеріального тиску. Крім того, безумовно, можливі й алергічні реакції.

НООПЕПТ — вітчизняний ноотроп, який надає позитивний вплив на головний мозок при будь-яких його поразках.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.