НООПЕПТ — інструкція із застосування препарату

НООПЕПТ — це вітчизняний лікарський препарат з ноотропною дією, який підвищує інтелектуальні здібності, пам’ять, увагу і здатність до навчання. Ноотропи знайшли саме широке застосування в медицині для лікування нервово-психічних захворювань і для відновлення інтелекту.

Механізм дії НООПЕПТУ

НООПЕПТ випускається вітчизняною фармацевтичною фірмою Лекко ФФ в таблетках. Він надає ноотропну, нейропротекторну, антиоксидантну та антитромботичну дію.

ноотропну дію НООПЕПТУ проявляється в тому, що він поліпшує обмінні процеси (у тому числі енергетичні) в тканини головного мозку, нормалізує співвідношення між збудженням і гальмуванням, а також зв’язку між корою головного мозку і підкірковими структурами і окремими півкулями головного мозку. В результаті після його прийому поліпшується пам’ять, здатність до сприйняття нового матеріалу, концентрація уваги і інші вищі функції кори головного мозку. Під дією НООПЕПТУ відновлюються також вищі функції головного мозку, порушені після черепно-мозкової травми, інсульту або виражених токсичних впливів.

Нейропротекторна (захисне) дію НООПЕПТУ проявляється в підвищенні стійкості клітин головного мозку до різного роду зовнішнім і внутрішнім ушкоджувальних чинників: травм, нестачі кисню, впливу токсичних речовин. При такому впливі на фоні прийому НООПЕПТУ тканину головного мозку отримує менші пошкодження. У тому числі клітини головного мозку менше ушкоджуються після ішемічного інсульту, тобто площа осередку ураження головного мозку значно скорочується. У тому числі клітини головного мозку менше пошкоджуються від дії вільних радикалів, які утворюються в результаті окисно-відновних реакцій (антиоксидантна дія), що попереджає старіння головного мозку.

Під впливом НООПЕПТУ поліпшується текучість крові, зменшується схильність тромбоцитів крові до склеювання і утворенню тромбів, що є профілактикою ішемічних інсультів.

Лікувальна дія НООПЕПТУ у хворих з важкими захворюваннями центральної нервової системи проявляється приблизно через тиждень після початку лікування. Спочатку зменшуються тривога, дратівливість, швидка зміна настрою і відновлюється нічний сон. Після двох-трьох тижнів лікування стає видно вже й ноотропну дію у вигляді поліпшення пам’яті і концентрації уваги.

НООПЕПТ впливає і на вегетативну нервову систему, яка іннервує кровоносні судини. У результаті відновлюється тонус судин головного мозку, проходять головні болі, приступи сильного серцебиття, непритомність після швидкого переходу з горизонтального у вертикальне положення.

НООПЕПТ не накопичується в організмі і не викликає лікарської залежності (тобто звикання і пристрасті), при його скасуванні у хворого не виникає неприємних відчуттів (синдрому відміни).

НООПЕПТ не робить якого-небудь негативного впливу на організм. Після прийому внутрішньо препарат швидко і повністю всмоктується в кишечнику, поступає в кров, а потім в тканину головного мозку. Частково він розкладається в печінці, але в основному виводиться в незмінному вигляді з сечею і калом.

Показання та протипоказання для прийому НООПЕПТУ

Прийом НООПЕПТУ показаний при різного роду порушення з боку головного мозку:

 • після черепно-мозкових травм і контузій головного мозку;
 • при енцефалопатіях (незапальних ураженнях головного мозку різного походження), в тому числі на тлі недостатнього постачанні головного мозку киснем;
 • при астенії різного походження — занепаду сил, наприклад, після перенесеного важкого захворювання, в тому числі захворювання головного мозку;
 • при будь-яких захворюваннях, які супроводжуються зниженням інтелекту.
 • Прийом НООПЕПТУ протипоказаний:

 • при важких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції;
 • під час вагітності та годування дитини грудьми;
 • віком до вісімнадцяти років;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.
 • Побічні ефекти, які можуть виникати при застосуванні препарату і його передозування

  При застосуванні НООПЕПТУ можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій або невеликого підйому артеріального тиску. Яких характерних ознак передозування препарату не виявлено. Виробник рекомендує у разі появи побічних ефектів, а також при тривалому застосуванні препарату звернутися до лікаря. Так як НООПЕПТ володіє легким збудливим дією, його не рекомендується застосовувати безпосередньо перед сном.

  Рекомендований курс лікування — від одного до трьох місяців, при необхідності курс можна повторити після місячної перерви.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.