Но-шпа при вагітності: допоможе при спазмах

Но-шпа ( так само, як і папаверин) є гарною підмогою при вагітності, так як допомагає знімати спазм м’язів матки. Багато жінок вже знають: як тільки матка «кам’яніючого», потрібно прийняти но-шпу, заспокоїтися, відпочити і гіпертонус матки пройде.

Для чого приймати но-шпу під час вагітності

Під час вагітності може періодично з’являтися такий стан, коли матка стає твердою, «кам’яної», як кажуть деякі жінки. Це ознака того, що з’явився підвищений тонус м’язів матки, тобто вони знаходяться в стані скорочення або спазму. Такий стан небезпечно для вагітної жінки з двох причин. Перша причина — підвищена скорочувальна активність матки може викликати викидень, а друга — хронічний гіпертонус матки порушить кровопостачання плоду.

Справа в тому, що кровоносні судини проходять в м’язовому шарі матки і при стисненні м’язів частково переривається і просвіт кровоносних судин. Таким чином, плід починає хронічно недоодержувати живильні речовини і кисень. Особливо небезпечний брак кисню для головного мозку плода. Це може після народження призвести до порушення нервово-психічного розвитку дитини, а в деяких випадках і до важких захворювань центральної нервової системи, наприклад, до дитячого церебрального паралічу.

Тому при появі гіпертонусу матки його намагаються зняти. Виражений гіпертонус лікується в стаціонарі, якщо ж він не постійний, то найчастіше жінку залишають будинки, призначаючи їй лікування. Велику роль у знятті гіпертонусу грають спазмолітичні засоби, які знімають спазм м’язів гладкої мускулатури внутрішніх органів. До таких засобів належать но-шпа і папаверин. Останній акушери-гінекологи вважають за краще призначати в ректальних свічках.

Но-шпа та її вплив на організм вагітної жінки

Но-шпа (міжнародна непатентована назва — дротаверин) — це спазмолітичний засіб міотропної (тобто впливає на гладку мускулатуру) дії. Гладка мускулатура розташована у внутрішніх органах і в стінках кровоносних судин і иннервируется вегетативної нервової системою. Під впливом но-шпи тонус гладкої мускулатури знижується, знижується також рухова активність внутрішніх органів. Кровоносні судини після зняття спазму гладкої мускулатури розширюються, що покращує кровопостачання тканин. Но-шпа набагато ефективніше папаверину, за ступенем впливу на гладку мускулатуру і тривалості дії. При цьому но-шпа нейтральна по відношенню до вегетативної нервової системи і центральній нервовій системі.

Но-шпа ефективна при спазмах гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, а також сечостатевої та судинної систем.

Після надходження в організм но-шпа швидко і повністю всмоктується в кров, зв’язується з білками плазми і разом з ними надходить до тканин. Через неповні добу вона розкладається в печінці на продукти обміну і виводиться з організму з сечею та калом.

Випускається но-шпа у вигляді таблеток, вкритих спеціальною кишковорозчинною оболонкою і розчину для ін’єкцій.

Крім прямих показань у вигляді гіпертонусу матки вагітна жінка може прийняти но-шпу (але тільки за узгодженням з лікарем) при спастичних болях в області шлунково-кишкового тракту (у тому числі, якщо вона страждає якимсь хронічним захворюванням органів травлення) , наприклад, при кишкових кольках, болях в області печінки, пов’язаних із застоєм жовчі при холециститах і дискінезіях жовчовивідних шляхів за гіпертонічним типом (зі спазмом жовчовивідних шляхів). Допоможе но-шпа зняти спазм і в області нирок і сечовивідних шляхів, якщо, наприклад, там проходить камінь.

Крім того, но-шпа допоможе при спазмі судин головного мозку, що супроводжується головним болем. Але тут треба бути обережною, так як головний біль може виникнути не тільки від спазмів, але і від різкого розширення кровоносних судин — саме так буває при мігрені, в такому випадку після но-шпи голова болітиме ще сильніше.

Під час пологів но-шпу застосовують для зняття спазмів шийки матки, які перешкоджають її розкриттю і в деяких інших випадках.

Протипоказаний прийом но-шпи при підвищеній чутливості до компонентів препарату, при тяжких захворюваннях серцево-судинної системи, печінки і нирок з порушенням їх функції. З обережністю но-шпу застосовують при низькому артеріальному тиску.

Но-шпа в переважній більшості випадків добре переноситься, проте, при її прийомі можливі наступні побічні явища:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — нудота, запор;
 • з боку центральної нервової системи — головний біль, запаморочення, безсоння;
 • з боку органів кровообігу — тахікардія і зниження артеріального тиску; — алергічні реакції.
 • Но-шпа не робить негативного впливу на плід, тим не менше, при її застосуванні, так само, як і при застосуванні будь-якого іншого ліки під час вагітності, потрібно проконсультуватися з лікарем.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.