Нізорал шампунь — протигрибковий засіб

Нізорал шампунь — червонувато-оранжева рідина, по консистенції аналогічна звичайному шампуню, до складу якої входить активна речовина кетоконазол у двухпроцентой концентрації. Кетоконазол — синтетичний протигрибковий агент широкого спектра дії, що застосовується для лікування різних грибкових захворювань.

Застосування

Шампунь нізорал допомагає при лікуванні ряду шкірних захворювань, спровокованих підвищеною активністю грибкових мікроорганізмів — в тому числі пітіріаз (дерматозу, що проявляється стійким висівкоподібному лущенням шкіри), різнобарвного лишаю, викликає часткову пігментацію шкіри голови і шиї, лупи. Регулярне застосування Нізорал допомагає полегшити пов’язані з лупою неприємні симптоми — відчуття свербіння шкіри голови, відшаровування і скупчення лусок шкіри голови. При лікуванні різнобарвного лишаю, викликало порушення пігментації шкіри, низорал не сприяє негайному відновленню нормальної пігментації уражених ділянок шкіри — на таке відновлення можуть піти тижні або навіть місяці, в залежності від типу шкіри і ступеня серйозності пошкоджень.

Користуватися лікувальним шампунем дуже просто — достатньо нанести трохи ідини на вологе волосся і шкіру голови м’якими масажними рухами, залишити на п’ять хвилин, а після миття голови ретельно промити волосся теплою водою. Для того, щоб активні речовини шампуню подіяли, користуватися Нізоралом необхідно регулярно. Тривалість використання, дозування, кількість нанесень залежать від концентрації шампуню — концентрація кетоконазолу у шампуні може бути одновідсотковій або двопроцентної. Користуючись шампунем, необхідно строго слідувати інструкціям виробника, зазначених на упаковці. Якщо рідина потрапила в очі, необхідно відразу ж промити їх водою, оскільки кетоконазол може надати подразнюючу дію на слизову. Не рекомендовано застосування шампуню Нізорал в тих випадках, коли шкіра голови пошкоджена.

Побічні явища

Хоча низорал шампунь діє на шкіру голови достатньо м’яко, в деяких випадках постійне застосування препарату може викликати зміну текстури волосся, зміна кольору шкіри, подразнення і поява схожих на прищі горбків на шкірі голови. Крім того, при регулярному застосуванні Нізорал можуть спостерігатися підвищена жирність або, навпаки, підвищена сухість шкіри голови і волосся. Як правило, побічні ефекти, спричинені застосуванням Нізорал, короткочасні і малозначні.

Ризик виникнення гострої алергічної реакції на низорал шампунь мінімальний, проте у разі появи симптомів алергії — таких, як висип на шкірі, свербіж, набрякання мови, губ або горла, утруднення дихання, запаморочення — необхідно негайно звернутися за медичною допомогою і відмовитися від застосування шампуню. Не рекомендується користуватися Нізоралом при алергії на діючу речовину шампуню (кетоконазол) або інші інгредієнти в складі шампуню.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.