Нізорал — призупиняє розмноження грибків

Основним інгредієнтом шампуню Нізорал є протигрибковий речовина кетоконазол. Кетоконазол має властивість вбивати грибки і дріжджові мікроорганізми, роблячи вплив на їх клітинні мембрани. Він запобігає виробленню грибками речовини під назвою ергостерол, яке є найважливішим компонентом клітинних мембран грибків. Порушення вироблення ергогестерола викликає порушення структури клітинної мембрани.

Клітинні мембрани критично важливі для виживання грибків, так як вони стримують проникнення в клітини різних потенційно шкідливих субстанцій. Грибки, клітинні мембрани яких зруйновані, швидко гинуть і, таким чином, кетоконазол перемагає інфекцію.

Нізорал рекомендується застосовувати для лікування різних захворювань шкіри, викликаних грибком пітіроспорума, в тому числі різнобарвного лишаю і лупи, яка вважається легкою формою себорейного дерматиту.

Що таке лупа?

Всупереч поширеній думці, причиною появи лупи не є суха шкіра голови. Це відбувається, очевидно, коли омертвілі клітини починають отшелушиваться швидше, ніж зазвичай. У нормі шкіра голови повністю оновлюється за місяць. Однак у людей, страждаючих від лупи, це відбувається кожні 10-15 днів; при себорейному дерматиті — ще швидше. В результаті з’являються білі пластівці, які збираються на волоссі, шиї і на одязі; іноді при цьому з’являється сильний свербіж шкіри.

Грибок пітіроспорума, який викликає появу цих симптомів, присутня в шкірі людини практично завжди і в невеликій кількості не завдає шкоди. Однак такі тригери, як зміна клімату, рівня гормонів і / або стресу можуть призвести до того, що пітіроспорума почне акумулюватися в шкірі голови. Він воліє ця ділянка шкіри, тому що там сконцентрована найбільша кількість сальних залоз.

У деяких випадках себорейний дерматит поширюється на брови, щоки і груди.

Як використовувати низорал?

Нанесіть низорал на вологе волосся і шкіру голову, трохи помасажуйте, залиште на 3-5 хвилин, а потім змийте. Для лікування лупи і себорейного дерматиту користуйтеся шампунем двічі на тиждень протягом 2-4 тижнів. Після того, як симптоми захворювання зникнуть, для запобігання повторного розвитку інфекції досить мити голову Нізоралом раз на тиждень або раз на два тижні.

Щоб вилікувати лишай, мийте голову Нізоралом кожен день протягом не більше, ніж п’яти днів. Рецидиви цього захворювання часто відбуваються восени та влітку. Щоб цьому запобігти, використовуйте низорал кожен день протягом трьох днів.

Побічні ефекти

Нізорал є достатньо безпечним засобом, його можна використовувати вагітним і годуючим груддю жінкам, але й у нього можуть бути деякі побічні ефекти. Наприклад:

 • Відчуття печіння на шкірі
 • Шкіряний свербіж
 • Алергічне запалення шкіри (контактний дерматит)
 • Сухе волосся
 • Жирне волосся
 • дисколорація волосся (рідкісний побічний ефект; як правило, зустрічається у людей з сивим волоссям або волоссям, пошкодженими в результаті впливу хімічних речовин)
 • Екзема
 • Випадання волосся
 • Нізорал не створений для використання в поєднанні з певними іншими лікувальними шампунями або мазями. Таке поєднання може викликати сильне подразнення шкіри голови.

  Незважаючи на те, що дисколорація волосся при використанні Нізорал спостерігається рідко, рекомендується перед першим застосуванням протестувати шампунь на невеликому пучку волосся.

  Безпека Нізорал для дітей молодше 12 років поки не підтверджена, тому до цього віку використовувати його не рекомендується.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.