Низькокалорійна дієта — серйозний удар по здоров’ю

загрузка...

Велика частина дієт передбачає вживання від 1800 до 1500 кілокалорій в день. Це дозволяє людині втрачати вагу, не відчуваючи сильного голоду і не страждаючи від наслідків браку важливих поживних речовин. Низькокалорійними вважаються дієти, які обмежують споживання енергії до 1500 і менше кілокалорій в день. Вони використовуються для швидкого зниження ваги при помірному і сильному ожирінні. У крайніх випадках споживання калорій може бути знижене до 800 і навіть менше.

Використання низькокалорійної дієти людьми, не страждаючими від зайвої ваги, може призвести до виснаження і / або розладів звичок харчування.

Ефективність низькокалорійної дієти

Люди з сильним ожирінням завдяки низькокалорійної дієти можуть втрачати по 1-2 кг на тиждень, іноді — більше. Це допомагає справитися з такими пов’язаними з ожирінням захворюваннями, як діабет, підвищений кров’яний тиск і високий рівень холестерину. Іноді такі дієти суміщають з поведінкової терапією, щоб допомогти пацієнтові зрозуміти причини переїдання і свідомо змінити звички харчування.

Використовувати низькокалорійну дієту протягом тривалого часу не можна.

Безпека низькокалорійної дієти

Дієти, обмежують споживання калорій до 1200 і, особливо, до 1000 і нижче, в цілому безпечні для людей і індексом маси тіла більше 30. Під час дієти і деякий час після неї необхідно регулярно проходити медичне обстеження.

Людям з масою тіла 27 і більше низькокалорійна дієта може бути рекомендована при наявності у них захворювань, пов’язаних з ожирінням. При індексі маси тіла менше 27 низькокалорійна дієта може бути небезпечна. Крім того, вона протипоказана вагітним і годуючим груддю жінкам і, за рідкісними винятками, дітям і підліткам. У більшості випадків низькокалорійна дієта також не рекомендується людям старше 50 років.

Недоліки низькокалорійної дієти

Низькокалорійна дієта використовується як ліки і у неї є побічні ефекти. У людей, які дотримуються її протягом 4-16 тижнів, можуть спостерігатися млявість, запор, нудота та пронос, але, як правило, ці симптоми з’являються і зникають в перші тижні дієти.

Найпоширенішим серйозним побічним ефектом низькокалорійної дієти є утворення каменів у жовчному міхурі. Їх формування, особливо у жінок, пов’язують з швидким зниженням ваги. Причина цього, ймовірно, в тому, що при зниженні ваги погіршується здатність жовчного міхура викидати в організм жовч.

Щоб залишатися здоровим і активним, людині потрібен збалансований раціон, в якому присутні продукти з усіх харчових груп. При значному зменшенні кількості споживаних калорій домогтися цього дуже важко, особливо якщо дотримуватися дієт, основу яких складають продукти з певних харчових груп (наприклад, білкових або вуглеводних дієт).

Нарешті, повернення після низькокалорійної дієти до звичного режиму харчування загрожує швидким поверненням скинутої ваги. Це пов’язано з тим, що під час дієти обмін речовин сповільнюється, організм починає дуже економно витрачати енергію, а коли їжа починає надходити у великих обсягах, він починає посилено запасати жир. Щоб цього уникнути, рекомендується вести активний спосіб життя і вживати в їжу якомога менше шкідливих жирів і простих вуглеводів.

Курс психотерапії може продовжуватися істотно більше, ніж дієта. Він допоможе пацієнту навчитися вести здоровий спосіб життя без насильства над собою. Без цього лікування ожиріння може дати лише короткочасний результат.

Як правило, низькокалорійна дієта розрахована на короткий час — 3-6 місяців. Якщо дотримуватися дієти протягом більш тривалого часу, можливі ускладнення та проблеми зі здоров’ям.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.