Ниючі болі в серці: ознаки неврозу і гормональних порушень

Виникають ниючі болі в серці при порушення гормонального фону в підлітковому і в клімактеричному періоді. Зустрічаються такі порушення і при порушеннях функції інших залоз внутрішньої секреції, наприклад, щитовидної залози.

Ниючі болі в серці при зміні гормонального фону у підлітків

У підлітковому віці змінюється гормональний фон за рахунок посиленого утворення статевих гормонів. Під впливом цих гормонів, гормонів гіпофіза і гіпоталамуса дитина перетворюється на дорослу людину, збільшується ріст, маса тіла, з’являються вторинні статеві ознаки, в тому числі міняється розвиток скелета, розподіл жирової клітковини, з’являється оволосіння за чоловічим або жіночим типом.

Такі швидкі зміни в тілі не можуть не позначитися на стані внутрішніх органів і особливо на стані такого органу, як серце, робота якого ніколи не зупиняється. У результаті невеликих обмінних порушень у серцевому м’язі і порушень з боку центральної нервової системи в цей період можуть з’явитися болі в серці і екстрасистолія — порушення серцевого ритму у вигляді проскакування його одиничних зайвих ударів.

Болі в серці у підлітковому віці часто носять ниючий характер. Вони можуть бути рідкими, частими, минущими, постійними, тобто дуже різними. Відзначається їх чіткий зв’язок із станом центральної нервової системи: при стресах і підвищених нервово-психічних навантаженнях болі можуть посилюватися.

Після того, як підлітковий період закінчується, болі в більшості випадків проходять самостійно. Допоможуть у цьому випадку заспокійливі засоби, повноцінне харчування, вітамінно-мінеральні комплекси і заняття спортом з помірними навантаженнями.

Ниючі болі в серці при зміні гормонального фону у жінок під час клімаксу

При клімаксі також відбувається зміна гормонального фону. Але якщо в підлітковому періоді кількість статевих гормонів збільшувалася, що під час клімаксу, що наступає після 45 — 50 років, кількість гормонів поступово знижується. І це, безумовно, також не може не відбитися на стані внутрішніх органів жінки. Велике значення під час клімаксу має стан центральної нервової системи — у цей період у жінок з’являється підвищена дратівливість і навіть агресивність, конфлікти на роботі і вдома, безсоння, зниження працездатності.

Під впливом вегетативної нервової системи у жінки з’являються «приливи» крові до голови і верхній половині тулуба, підвищена пітливість, «скачуть» артеріальний тиск, частий пульс. Все це не може не відбитися на стані серця. Багатьох жінок під час клімаксу турбують ниючі болі в серці різної інтенсивності. Болі посилюються при підвищених емоційних та інтелектуальних навантаженнях і проходять, якщо жінка перебуває у спокійній обстановці. Так само, як і в підлітковому віці, болі в серці супроводжуються невеликими порушеннями ритму.

Все це лякає жінок, у них з’являються думки про важкому і невиліковне захворювання серця. Але це не так, болі в серці під час клімаксу (якщо, звичайно, це не прояви ішемічної хвороби серця) зазвичай не небезпечні і після того, як встановлюється гормональний фон, вони проходять самостійно.

Але в деяких випадках клімакс протікає дуже важко і жінці потрібна допомога. Для того щоб зняти або зменшити болі в області серця, після обстеження і виключення дійсно небезпечних серцевих захворювань призначаються заспокійливі засоби, вітамінно-мінеральні комплекси (при клімаксі завжди страждає обмін речовин), рекомендується правильне раціональне харчування, дотримання режиму дня, повноцінний сон вночі, прогулянки на свіжому повітрі і посильні фізичні навантаження.

Якщо і це не допомагає, то призначається замісна терапія у вигляді жіночих статевих гормонів.

Ниючі болі в серці при захворюваннях щитовидної залози

Щитовидна залоза відіграє особливу роль в організмі, порушення її функції завжди відбиваються на стані всіх внутрішніх органів і серце не є винятком. Особливо важко на серці відбивається підвищена функція щитовидної залози або гіпертиреоз. Гормони щитовидної залози підстьобують серцевий м’яз, змушують її скорочуватися часто, що призводить до напруженої роботи міокарда та порушення обмінних процесів в його клітинах.

Тому при гіпертиреозі у хворих часто з’являються невизначені ниючі болі в серці у поєднанні з тахікардією та порушенням ритму.

Терпіти такі болі не варто, необхідно звернутися до лікаря. Допомогти в цьому випадку може тільки спеціальне лікування, переважна функцію щитовидної залози.

Ниючі болі в серці можуть бути ознакою і багатьох інших захворювань, для того, щоб визначити, наскільки вони небезпечні, потрібно звернутися до лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.