Німесил в порошку: допоможе при болях

загрузка...

Німесил найчастіше застосовують при болях. Це можуть бути болі в суглобах, у хребті, у вусі, зубний біль або біль під час менструації. У всіх цих випадках немісіл принесе хворому полегшення. До того ж це препарат нового покоління, який не викликає подразнення шлунка.

Німесил відноситься до групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), які володіють знеболюючими, жарознижувальними і протизапальними властивостями. Назва ліки цієї групи отримали тому, що за своїм протизапальній дії вони схожі на стероїдні гормональні лікарські препарати, але так як типове стероидное будова у них відсутній, їх стали називати нестероїдними протизапальними препаратами.

Походження НІМЕСИЛУ

Першим нестероїдним протизапальним препаратом вважається ацетилсаліцилова кислота, яку відкрили більше ста років тому. Після цього з’явилося ще безліч препаратів цієї групи, одні з них краще знімали запалення і біль, інші використовувалися як жарознижуючих засобів. Але у всіх нестероїдних протизапальних препаратів раннього періоду був один суттєвий недолік: вони сильно дратували слизову оболонку шлунка. А так як приймати їх при деяких захворюваннях доводилося дуже довго, то у хворих розвивалася виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.

Але фармацевтична промисловість впоралася з цим завданням. З’ясувалося, що в організмі людини існує фермент циклооксигеназа (ЦОГ), яка поділяється на два види: ЦОГ-I і ЦОГ-II. Основна функція ЦОГ-I — захист слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, а ЦОГ-II — розвиток запальної реакції. Нестероїдні протизапальні препарати пригнічують дію циклооксигенази в цілому і спочатку ніяк не вдавалося створити препарат, який придушував би діяльність тільки ЦОГ-II.

І все ж такий препарат зробити вдалося, він отримав міжнародна назва німесулід. Сьогодні випускається вже кілька різних препаратів групи нестероїдних протизапальних препаратів, здатних пригнічувати тільки ЦОГ-II. Німецька фармацевтична компанія Берлін-Хемі випускає німесулід під власною назвою німесіл.

Застосування НІМЕСИЛУ

Німесил застосовується як знеболювальний та протизапальний засіб в основному при різних захворюваннях суглобів і хребта. Застосовують його в таких випадках дуже довго, іноді довічно, тому так важливо, щоб препарат мав якомога менше побічних ефектів. На жаль, повністю розділити вплив на ЦОГ-I і ЦОГ-II не вдалося, все ж таки це дві частини одного і того ж ферменту. Тому деяке роздратування слизистої оболонки шлунку при тривалому застосуванні все ж таки присутня. Немісіл також надає токсичну дію на печінку, тому його не рекомендується застосовувати разом з іншими гепатотоксичними препаратами, а також з алкоголем.

Як знеболювальний засіб німесіл застосовується при зубному болю, болю у вусі, болісних менструаціях, при болях після травм і ударів, в післяопераційному періоді після різних операцій.

Випускається німесіл в паперових пакетиках, в яких розташована не порошок, а дрібні гранули. Приймають його після їжі, розчиняючи в половині склянки води.

Протипоказання для прийому НІМЕСИЛУ

Основними протипоказаннями для прийому НІМЕСИЛУ є важкі захворювання внутрішніх органів (особливо, серцево-судинної системи, нирок, печінки), схильність до кровотеч, у тому числі при зниженні згортання здатності крові, алергічні реакції і індивідуальна непереносимість інших препаратів НПЗП, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, виразкові процеси в кишечнику, алкоголізм, наркоманія і токсикоманія, дитячий вік до дванадцяти років, вагітність і період грудного вигодовування.

Побічні ефекти НІМЕСИЛУ не дуже виражені і проявляються рідко. Основним побічним ефектами є негативний вплив на кровотворення (зменшення кількості еритроцитів, тромбоцитів і збільшення кількості еозинофілів) — це може призвести до анемії, кровоточивості та алергічного настрою організму. Алергічні реакції зустрічаються нечасто, але можуть бути як легкими (невелика шкірний висип), так і важкими (анафілактичний шок). Іноді німесіл може викликати порушення роботи центральної нервової системи, яке проявляється сонливістю, головним болем, постійним відчуттям страху, головним болем. Можуть виникнути також серцебиття і підвищення артеріального тиску.

З боку шлунково-кишкового тракту побічні ефекти проявляються також рідко, але тим не менше бувають, це нудота, блювання, пронос або запор, метеоризм, болі в животі, зовсім рідко — шлунково-кишкова кровотеча, виразковий процес у шлунку або кишечнику , токсичне ураження печінки та нирок. Іноді на фоні прийому НІМЕСИЛУ відзначається поява зниженої температури тіла і слабкість.

Німесил — якісний знеболюючий і протизапальний препарат.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.