Німесил — спосіб застосування: при болях легкого та середнього ступеня тяжкості

загрузка...

Німесил — це препарат, який при всій своїй високій ефективності і безпеки все ж має ряд побічних ефектів, властивих всім нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП). Деякі з цих побічних ефектів можна уникнути, якщо застосовувати препарат тільки за призначенням лікаря і правильно.

Чому так важливо правильне застосування НІМЕСИЛУ

Всі НПЗП, в тому числі і останнього покоління, до яких відноситься немісіл, мають негативний вплив на шлунково-кишковий тракт і печінка. Це необхідно враховувати спочатку при його призначенні (лікар врахує всі показання та протипоказання до призначення цього препарату), а потім при його прийомі.

Правильний прийом НІМЕСИЛУ за призначенням лікаря гарантує відсутність побічних ефектів при його прийомі протягом 15 днів. Неправильний його прийом може викликати ускладнення вже через кілька днів прийому. А побічні ефекти з боку печінки та алергічні реакції можуть виникнути вже після одноразового прийому.

Німесил надає значно менше побічних ефектів на шлунково-кишковий тракт, ніж такі препарати, як аспірин, індометацин, диклофенак. Але токсичний вплив на печінку у НІМЕСИЛУ залишається, тому його ні в якому разі не можна поєднувати з прийомом інших ліків, що надають негативний вплив на печінку, наприклад, з парацетамолом. Не можна поєднувати німесіл і з алкоголем, який надає пряму токсичну дію (вбиває) на клітини печінки.

Всі НПЗП (німесіл не виняток) знижують згортання здатності крові, при тривалому безконтрольному застосуванні це може викликати кровотечі — зі шлунково-кишкового тракту, сечовивідної системи. Підвищена кровоточивість створює загрозу геморагічного інсульту та інших ускладнень, пов’язаних з розривами кровоносних судин, ризик яких особливо великий при високому артеріальному тиску. Тому прийом НІМЕСИЛУ не можна поєднувати з прийомом антикоагулянтів — лікарських препаратів, що знижують згортання крові (наприклад, з гепарином).

При цукровому діабеті відбувається зміна стінок кровоносних судин, що при підвищеній кровоточивості, спричиненій Німесилом, може призводити до крововиливів, тому при цукровому діабеті немісіл призначають у разі крайньої необхідності і з обережністю. Аналогічні проблеми можуть виникнути і в літньому віці.

Побічні ефекти не дозволяють застосовувати німесіл дітям до 12 років, вагітним жінкам і годуючим матерям.

Як правильно приймати німесіл

Німесил приймають по пакетику (в ньому міститься 100 мг НІМЕСИЛУ) два рази на день. Приймати німесіл натщесерце не рекомендується, тільки через півгодини після їди. Пакетик з гранулами розкривають, пересипають їх у склянку, додають трохи менше половини склянки води (100 мл), ретельно розмішують, домагаючись розчинення гранул, і відразу ж беруть (розведений німесіл зберігати не можна). При сильних болях допускається одноразове збільшення дози препарату.

Підліткам у віці від 12 до 18 років і літнім людям без супутніх захворювань призначаються такі ж дози препарату, як і дорослим. Але в тому випадку, якщо у літніх пацієнтів є супутні захворювання серцево-судинної системи, у тому числі високий артеріальний тиск, підвищена кровоточивість, захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки, виражене порушення функції нирок, то рекомендується зменшити дозу НІМЕСИЛУ. Корекція дози необхідна і в тому випадку, коли одночасно проводиться лікування антикоагулянтами (препаратами, що знижують згортання крові).

Якщо при прийомі НІМЕСИЛУ з’явився такий побічний ефект, як порушення зору, то прийом препарату потрібно припинити і звернутися до офтальмолога. Якщо німесіл призначається хворим на цукровий діабет, то необхідно брати до уваги той факт, що до його складу входить сахароза.

Не варто застосовувати німесіл, виконуючи одночасно роботи, що вимагають підвищеної концентрації уваги та чіткої координації рухів, так як цей препарат має такий побічний ефект, як пригнічення центральної нервової системи і сонливість.

Німесил активно зв’язується з білками плазми крові, що слід враховувати при його одночасному призначенні з іншими лікарськими препаратами, оскільки він може потенціювати (підвищувати ефективність) і посилювати токсичність деяких лікарських препаратів, займаючи їхнє місце в з’єднанні з білками плазми (наприклад, при одночасному прийомі НІМЕСИЛ І сульфаніламідів). Німесил повинен призначати лікар, підбираючи найменшу ефективну дозу з якомога більш коротким курсом лікування.

Німесил є препаратом вибору при багатьох захворюваннях, що супроводжуються болями легкого та середнього ступеня.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.