Німесил — показання до застосування: допоможе при болях

загрузка...

Німесил має виражені знеболюючими і протизапальними властивостями, тому його призначають в основному при хронічних, тривало протікаючих захворюваннях хребта і суглобів, які супроводжуються сильними болями.

Відмінність НІМЕСИЛУ від інших нестероїдних протизапальних препаратів

Німесил відрізняється від інших нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) тим, що його діюча речовина (німесулід) не пригнічує дію ферментів, що захищають шлунково-кишковий тракт від різних механічних і хімічних ушкоджень. У той же час дія аналогічних ферментів, які викликають і підтримують запальний процес, німесіл пригнічує.

Тим не менш, негативний вплив на слизову оболонку органів травлення все ж залишається, хоч і багаторазово знижене. Німесил також чинить негативний вплив на печінку і всі внутрішні органи за наявності в них виражених хронічних патологічних процесів. Тому цей препарат має досить багато протипоказань, деякі з яких зустрічалися в одиничних випадках, але все ж вимагають, що б їх враховували.

Німесил при гострих і хронічних захворюваннях опорно-рухового апарату

Основне застосування німесіл знайшов в лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. Це і захворювання, викликані хронічним запальним процесом, і обмінні (дегенеративно-дистрофічні) захворювання. Об’єднують ці хвороби хронічні болі легкої та середньої інтенсивності, які можуть бути зняті ненаркотичними засобами.

При гострих артритах (запаленні суглобів) німесіл входить до складу комплексного лікування, зменшуючи запалення і біль в суглобі. Це дозволяє набагато швидше вивести хворого з гострого стану і перейти до реабілітаційних заходів.

Значне полегшення німесіл приносить хворим, що страждають на ревматоїдний артрит. Як відомо, при цьому захворюванні хворі страждають від дуже сильних болів у суглобах, які вимагають тривалого (роками) прийому НПЗП. Раніше, при прийомі НПЗП першого покоління ці хворі майже завжди мали якісь порушення з боку шлунково-кишкового тракту, які супроводжувалися шлунково-кишковими кровотечами. Німесил значно полегшив долю таких хворих. Безумовно, і він дає ускладнення з боку шлунка і кишечника, але їх набагато менше.

Обмінні порушення з боку суглобів, які часто виникають в літньому віці або у молодих людей після важких захворювань і травм суглобів, також часто супроводжуються хронічними болями, які вимагають корекції. І цієї категорії хворих доводиться застосовувати німесіл довгостроково.

Болями супроводжуються і багато захворювань хребта, наприклад, такі, як хвороба Бехтерева, що виникла в результаті інфекційно-запального процесу в суглобах хребта, або остеохондроз, причина якого в порушенні обмінних процесів. У будь-якому випадку при захворюваннях хребта виникають сильні болі, викликані здавлюванням корінців спинномозкових нервів. Хворі цими захворюваннями застосовують НПЗП дуже довгостроково, тому для них дуже важливо відсутність у нього вираженого впливу на шлунково-кишковий тракт.

Нарешті, німесіл приймають при травмах опорно-рухового апарату — розтягнення зв’язок, вивихах, переломах. Всі травми кісток і суглобів, як правило, супроводжуються травмами і м’яких тканин, які відповідають на травму запальним процесом. Німесил в цьому випадку знімає запальний процес, в результаті чого зменшується набряк, здавлювання нервових закінчень і стихає біль. Знеболюючу дію НІМЕСИЛУ ще більше підсилює ефект.

Німесил при інших захворюваннях, що супроводжуються болями

Німесил часто призначають при сильних болях у жінок, які виникають під час менструації. Такий стан називається альгодисменорея. Болі можуть бути дуже сильними і повторюватися щомісяця. Тому поряд з обстеженням жінки і корекцією її гормонального фону, їй призначаються щомісячні короткі курси немісіла, що знімають біль.

Допоможе прийом НІМЕСИЛ І при сильній зубного болю, яка виникає, як правило, при руйнуванні твердих тканин зуба (карієсом, в результаті травми) і попаданні інфекції в м’яку тканину (пульпу). Запалення м’якої тканини зуба (пульпіт) може викликати дуже сильний зубний біль. Біль ще більше посилиться, якщо інфекція спуститься далі і захопить в’язку, утримуючу зуб у своїй комірці — периодонт, в результаті чого виникає запальний процес в цій області — періодонтит. Безумовно, один немісіл не зможе ліквідувати пульпіт і періодонтит, тут буде потрібна допомога стоматолога. Але німесіл може значно зменшити запалення і біль.

Німесил — це препарат, який сьогодні знайшов саме широке застосування.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.