Німесил і алкоголь: подбайте про печінки

загрузка...

Є лікарські препарати, які не можна поєднувати з прийомом інших ліків або продуктів харчування, що надають аналогічну дію. Наприклад, під час курсу лікування Німесилом не можна застосовувати алкоголь, так як і німесіл, і алкоголь володіють гепатотоксичними (руйнують клітини печінки) властивостями.

Гепатотоксична дія алкоголю

гепатотоксичними властивостями володіють багато отрути, лікарські речовини та продукти. Алкоголь серед них займає особливе місце. Причина його токсичного впливу на клітини печінки полягає в тому, що в організмі він розкладається на метаболіти (продукти обміну) саме в печінці. При цьому велика частина алкоголю розкладається до ацетальдегіду, який і пошкоджує клітини печінки — гепатоцити. Клітини печінки пошкоджуються, відмирають і замість них розростається сполучна тканина. Коли таким чином відбудеться заміна значної частини гепатоцитів на клітини сполучної тканини, то знижується функція печінки. У такому випадку говорять про алкогольному цирозі печінки.

Іноді алкоголь впливає на печінку по-іншому. Так як алкоголь сам по собі є джерелом енергії, жирні кислоти, які в нормі розкладаються в печінці з подальшим виділенням енергії, робляться непотрібними і накопичуються в печінці. Це поступово призводить до жирового переродження печінки — жировий гепатоз, при якому також порушуються функції печінки. Прийом алкоголю або будь-якого іншого гепатотоксичної речовини може перевести гепатоз у гепатит, який потім, також перейде в алкогольний цироз.

Токсичні зміни печінки можуть проявлятися в легкій, середній і важкій формах. При легкій формі такі зміни можна й не помітити, що є дуже небезпечним, оскільки застосування додатково будь-якого гепатотоксичної речовини може призвести до різкого погіршення стану.

При середньому ступені тяжкості з’являються болі в правому підребер’ї, жовтяниця різної інтенсивності, при обстеженні виявляються порушення функції печінки. У такому випадку ставиться діагноз гострого токсичного гепатиту.

При важкій формі у хворого з’являються сильні болі в животі, блювота з домішкою крові, стан його погіршується з кожною годиною за рахунок масивного некрозу (відмирання) клітин печінки. Якщо вчасно не надати допомогу, то хворий впадає в кому і може загинути.

Чи можна вживати алкоголь на фоні лікування Німесилом

Звичайно ж, не можна. Одночасний вплив двох гепатотоксичних речовин дуже небезпечно, перш за все, непередбачуваністю впливу на організм. Тут багато що залежить від індивідуальних, в тому числі спадкових особливостей організму. Адже алкогольним цирозом печінки хворіють не всі хворі на хронічний алкоголізм, а не більше 15%.

Безумовно, німесіл не робить вираженого гепатотоксичної дії, тим не менш, це дія є, що і відображено в інструкції у вигляді можливого побічного ефекту — порушення функції печінки і навіть гепатиту. При цьому такий побічний ефект зустрічається далеко не у всіх хворих, а в дуже рідких випадках. Це також говорить про те, що у людини була схильність до таких змін з боку печінки, швидше за все, у вигляді якоїсь ферментативної недостатності або особливостей обміну речовин.

А тепер уявіть собі, що на печінку такого хворого одночасно діють два гепатотоксичних фактора. Це може призвести до миттєвих дуже важким поразок печінки — так званого блискавичного гепатиту. Так як більшість людей не знають спадкових особливостей свого обміну речовин, то краще не ризикувати і не вживати алкоголю при лікуванні Німесилом.

Відображено Чи заборона застосування алкоголю при лікуванні Німесилом в інструкції

Прямої заборони на одночасний прийом НІМЕСИЛ І алкоголю в інструкції немає. І це дивно для такої великої фармацевтичної компанії, як Берлін-Хемі.

Але якщо уважно почитати інструкцію, то можна побачити, що німесіл протипоказаний при порушеннях функції печінки і при хронічному алкоголізмі (де ж гарантія, що у хворого хронічним алкоголізму немає прихованого ураження печінки). Крім того, в побічні ефекти препарату є пункт про те, що були випадки блискавичного гепатиту на фоні прийому НІМЕСИЛУ. Як же можна поєднувати прийом хай і не дуже сильного гепатотоксичної ПРЕПАРАТАМИ НІМЕСИЛ з алкоголем, який володіє виборчим і дуже сильним токсичним впливом на клітини печінки?

Як правильно приймати німесіл

Німесил приймають по одному пакетику 100 мг два рази на день після їди. Вміст пакетика при цьому висипається в чашку з водою (близько 100 мл). Розведений німесіл відразу ж приймають, зберігати його не можна. Курс лікування повинен тривати не більше 15 днів.

Про прийом алкоголю на фоні лікування Німесилом не може бути й мови.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.