Незнімне протезування — свої чужі зуби

загрузка...

Незнімне протезування — це установка зубних протезів, які пацієнт , на відміну від звичайних протезів, не має можливості зняти. До незнімного протезування відноситься установка коронок, мостів, вкладок, вінірів, а також імплантація зубів.

Історія

Незнімне протезування було відомо народові майя. В одному з їхніх поховань була знайдена жінка у віці молодше тридцяти років, з черепашками замість зубів. Ці черепашки були відполіровані так, щоб вони стали схожими на зуби; потім їх, очевидно, ввели через надрізи в яснах. Поступово «коріння» штучних зубів наживо в щелепу — практично також сьогодні вживляются титанові болти, використовувані при імплантації зубів.

Підготовка

Для підготовки до незнімного протезування необхідно, в першу чергу, пройти ретельне обстеження у стоматолога. В ході обстеження буде вирішено, який саме вид протезування підходить пацієнту. Під час першого візиту пацієнта стоматолог робить кілька рентгенівських знімків зубів. Якщо планується імплантація зубів, необхідна також комп’ютерна томографія. Основне завдання підготовки до незнімного протезування — оцінка ступеня пошкодження зуба, визначення очікувань пацієнта і складання плану лікування. Іноді проводяться спеціальні процедури, які готують зуби до подальшого лікування.

Коронки і мости

Якщо пошкоджений один зуб або кілька прилеглих один до одного зубів, стоматолог може рекомендувати пацієнту встановити зубні коронки. Цей вид незнімного протезування застосовується, коли зуб пошкоджений настільки, що ставити пломбу вже марно. Коронки можуть бути виготовлені з металу, кераміки, металокераміки, або композитних смол. В перший візит до стоматолога зуби готують до установки коронок — їх обточують і очищають. Після цього роблять зліпок зубів, по якому будуть виготовлені коронки і ставлять тимчасові коронки, виготовлені з досить крихкого матеріалу.

Через один-два тижні стоматолог ставить пацієнту постійні коронки, закріплюючи їх спеціальним цементом.

Мости встановлюють, якщо у пацієнта відсутній один або кілька зубів. Зазвичай при цьому також потрібно два візити до стоматолога. Як і коронки, зубні мости виготовляють з різних матеріалів.

Імплантація зубів

В ході імплантації зубів в щелепних кісток імплантують титанові гвинти, до яких потім кріпляться імпланти. Це дуже надійний вид незнімного протезування, але він має свої недоліки. Один з них — тривалість лікування. Імплантація зубів може зайняти близько півроку, втім, протягом цього терміну у пацієнта будуть стояти тимчасові коронки, що зводить незручності до мінімуму. Іншим недоліком можна вважати вартість процедури. Імплантація зубів — самий дорогий вид незнімного протезування та суттєвого зниження цін поки не передбачається.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.