Нежить при вагітності: лікам — ні!

На Землі навряд чи знайдеться людина, яка хоч раз в житті не страждав від такого неприємного захворювання, як нежить. Не є винятком і вагітні жінки. Очікування дитини — це найпрекрасніший період у житті жінки і не хочеться, щоб його щось затьмарювало. На жаль, вагітні найбільш уразливі відносно не тільки вірусних і мікробних інфекцій, а й інших захворювань.

Основна причина подібної уразливості пов’язана з гормональними змінами, що відбуваються в організмі під час вагітності та ослабленням імунітету. Нежить при вагітності зустрічається досить часто, і вимагає такого ж серйозного відношення, як і всі інші захворювання в період виношування дитини.

Екскурс у фізіологію

Ніс і придаткові пазухи носа (гайморові) відіграють важливу роль в організмі людини. Якщо утруднене носове дихання (так звана закладеність носа), в організмі відбувається порушення процесів окислення, тканинного метаболізму, що погіршує кров’яної склад і кровообіг. Функція носового дихання полягає в зігріванні, зволоженні і очищенні від грязьових частинок повітря, що проходить через ніс. Крім того, нормальне носове дихання нормалізує внутрішньочерепний і внутрішньо грудний тиск, що сприяє поліпшенню кровообігу внутрішніх органів. Також в носовій слизу міститься лізоцим, який очищає повітря від патогенних мікроорганізмів.

Вчені довели, що закладений ніс збільшує частоту серцевих нападів, впливає на роботу шлунково-кишкового тракту (послаблює перистальтику кишечнику і зменшує вироблення соляної кислоти в шлунку), що веде до розвитку хронічних гастритів і ентероколітів.

У відношенні вагітних слід зазначити, що в носі розташовуються генітальні точки, які дратуються під час нежиті і викликають передчасні пологи, аномалії пологової діяльності, патологію плоду. І, звичайно, утруднене носове дихання погіршує кровопостачання органів і систем не тільки майбутньої матері, але й плоду, викликаючи його внутрішньоутробну гіпоксію, анемію, гіпотрофію.

Нежить

Нежить (риніт) — це захворювання носа, що супроводжується ринорея (рясними виділеннями з носа) і закладеністю носа. Існують безліч видів нежиті, у вагітних найчастіше зустрічається нежить, пов’язаний, з вірусними захворюваннями (грип, ГРВІ), алергічний і гіпертрофічний. Алергічний нежить зумовлений надлишком продукції естрогенів і прогестерону під час вагітності, в результаті чого слизова оболонка носа набрякає і тоншає, а також за рахунок збільшення об’єму циркулюючої крові і утрудненого венозного відтоку. Гіпертрофічний нежить — це розростання виростів на бічних стінках носа, які порушує носове дихання. Гіпертрофічний нежить зазвичай розвивається через зловживання судинозвужувальними краплями. Іншими причинами риніту під час вагітності можуть бути: розростання аденоїдних тканини, поліпи носоглотки, викривлення носової перегородки і хронічні синусити.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.