Невралгія трійчастого нерва — коли біль стає нестерпним

Невралгія трійчастого нерва — це стан, який характеризується переміжною стріляючої болем в особі. Невралгія трійчастого нерва вражає трійчастий нерв, один з найбільших нервів у голові. Трійчастий нерв посилає імпульси дотику, болю, тиску і температури в мозок від особи, щелеп, ясен, лоба і області навколо очей.

Що викликає невралгію трійчастого нерва?

Найчастіша причина невралгії трійчастого нерва — тиск на нерв кровоносної судини поруч зі стовбуром мозку. З плином часу зміни в судинах мозку можуть призвести до того, що судини постійно труться об корінь трійчастого нерва. Це тертя з кожним ударом серця стирає ізолюючу мембрану нерва, що призводить до безперервного подразнення нерва.

Які симптоми невралгії трійчастого нерва?

Невралгія трійчастого нерва викликає раптову сильну біль, схожий на удар електричним струмом, або пронизливий біль, яка триває кілька секунд. Біль може відчуватися в особі, навколо губ, очі, носа, на потилиці і на верхній частині голови. Симптоми можуть виникати при будь-якому дотику до особи, чищенні зубів, нанесенні макіяжу, ковтанні або навіть при легкому вітерці.

Невралгія трійчастого нерва часто вважається самим хворобливим станом в медицині. Зазвичай біль відчувається з одного боку особи, але може і чергуватися. Кілька нападів болю можуть відбуватися послідовно. Вони можуть виникати протягом днів, тижнів або місяців, потім раптово зникати на місяці або роки.

Захворювання частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, і рідко зачіпає людей молодше 50 років.

Як діагностується невралгія трійчастого нерва?

Магнітно-резонансне обстеження використовується для того, щоб визначити, чи не викликає роздратування трійчастого нерва пухлина або розсіяний склероз. В інших випадках ніяке дослідження не може з точністю визначити невралгію трійчастого нерва. Однак, обстеження можуть з’ясувати, чи немає якогось іншого захворювання. Зазвичай діагноз ставиться на підставі опису симптомів пацієнтом.

Як лікується невралгія трійчастого нерва?

Невралгія трійчастого нерва лікується за допомогою протисудомних засобів, таких як карбамазепін і габапентин. Можуть використовуватися також клоназепам і дівалпрокс натрій у поєднанні з знеболюючими. Деякі антидепресанти допомагають значно полегшити біль.

Якщо ліки не допомагають або викликають небажані побічні ефекти, можуть бути рекомендовані нейрохірургічні процедури для полегшення тиску на нерв або зниження його чутливості.

Деякі пацієнти повідомляють про те, що їм вдалося позбавити від болю або значно зменшити її, використовуючи методи альтернативної медицини — акупунктуру, хіропрактику, самогіпноз і медитацію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.