Невралгія сідничного нерва — а якщо торкнуться хребет?

Невралгія сідничного нерва — це досить часте захворювання, яке може виникати в будь-якому віці. Але найчастіше це захворювання вражає людей у похилому віці і тих, хто займається важкою фізичною працею або силовими видами спорту, такими, як важка атлетика.

Чому виникає невралгія сідничного нерва

Невралгія сідничного нерва (ішіалгія) — це біль по ходу сідничного нерва, викликана роздратуванням оболонки, яка покриває сідничний нерв, тобто це фактично перший етап ішіасу — запалення самого сідничного нерва.

Невралгія сідничного нерва може бути викликана:

 • грижею міжхребцевого диска (пружною амортизаційної прокладки між хребцями), коли диск виходить за межі хребетного стовпа і здавлює корінці відходять від спинного мозку нервів;
 • остеохондрозом — обмінним захворюванням хребта, при якому виникає зміна хребців, утворення на них наростів, що здавлюють або дратівливих корінці спинномозкових нервів;
 • спондилолистезом — це захворювання — результат зісковзування одного хребця щодо іншого і ущемлення корінця нерва;
 • синдромом грушоподібної м’язи — роздратуванням сідничного нерва грушоподібної м’язом (сідничний нерв проходить під грушоподібної м’язом);
 • порушенням роботи крижово-клубового суглоба — це також може викликати подразнення сідничного нерва;
 • роздратуванням сідничного нерва пухлиною.
 • Ознаки невралгії сідничного нерва

  Невралгія сідничного нерва — це біль, пов’язаний з подразненням цього нерва. Як правило, невралгія виникає тільки з одного боку, вона має колючий або стріляючий характеру, як удар струмом. Порушується і чутливість в ураженій кінцівці — з’являється відчуття оніміння або повзання мурашок.

  Невралгія сідничного нерва може протікати по-різному: з постійними інтенсивними болями, що посилюються від невмілих рухів, у вигляді нападів болів, які через деякий час проходять, а потім повертаються знову, невиражених болів, інтенсивність яких поступово наростає і так далі.

  Болі зазвичай починаються в попереково-крижовій області, потім починають віддавати в сідницю, стегно, гомілку і стопу. Буває, що болі починаються з сідниці, все залежить від того, на якому рівні сталося ураження сідничного нерва. Але в будь-якому випадку болю в нозі набагато більш інтенсивні, ніж в спині. Болі можуть миттєво посилюватися при різкому русі, кашлі, чханні і так далі.

  Якщо на тлі таких симптомів з’являється м’язова слабкість, то це може говорити про те, що процес зайшов досить далеко і вже уражені нервові волокна, тобто почався неврит сідничного нерва — ішіас.

  Діагностика невралгії сідничного нерва

  Для того щоб призначити правильне лікування, потрібно спочатку з’ясувати причину появи невралгії. Тому хворому, насамперед, призначають рентгенографію хребта, на якій можна буде побачити зміни кісткових тканин, тобто побачити прояви остеоходнроза або спондилолістезу. Для того щоб виявити грижу міжхребцевого диска, проводиться комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія (КТ або МРТ). Крім того, іноді проводиться радіоізотопне сканування хребта, яке дозволяє виявити, наприклад, пухлину.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.