Невиношування вагітності — чому ви втрачаєте найдорожче?

Одним із самих приголомшливих епізодів у житті чоловіка і жінки є звістка про те, що незабаром в родині очікується поповнення. З цього моменту життя наповнюється новим змістом і найвищими цілями. Однак, на жаль, далеко не кожна вагітність закінчується благополучним появою на світ нового чоловічка. Як це не сумно, але приблизно кожна п’ята вагітність переривається задовго до її закінчення, що в медичній термінології носить назву невиношування вагітності.

Чому ж так сталося? Здавалося, що всі сили були віддані на те, щоб забезпечити дитинці нормальний розвиток: і за режимом стежили, і несприятливих зовнішніх факторів уникали, і вітамінки їли, і у лікаря регулярно спостерігалися. На жаль, але як би ми не старалися, ми здатні лише скоротити ризик невиношування вагітності, але не уникнути його повністю. Адже причин мимовільного припинення вагітності може бути кілька.

Слід відразу ж зазначити, що переривання вагітності підрозділяється на аборти і передчасні пологи. Під абортом розуміють вигнання плоду при терміні до семи акушерських місяців вагітності. На цьому етапі розвитку плід не здатний до самостійного існування поза материнським організмом, тому при абортах медична допомога спрямована на збереження здоров’я жінки. Якщо ж вагітність тривала сім акушерських місяців і більше, то таке переривання вагітності називається передчасними пологами. У цьому випадку у дитинки відзначаються ознаки недоношеності, проте його органи вже пристосовані для незалежного існування. Правда, за ним потрібен особливий догляд, але зберегти малюкові життя цілком можливо, особливо з урахуванням розвитку сучасних медичних технологій. У трьох з чотирьох випадків переривання вагітності відбувається в першому триместрі, тобто в таких ситуаціях має місце аборт.

За яким же причин можливо невиношування вагітності? В першу чергу, це генетичні фактори. У цьому випадку в процесі розвитку вагітності у плода формуються важкі, несумісні з життям аномалії. І як би це не прозвучало блюзнірськи, але позбавлення від плоду з вадами розвитку закладено самою природою: природний відбір не може допустити, щоб в тій чи іншій біологічної групі з’явилися «слабкі» або «хворі» гени, які в подальшому будуть передаватися з покоління в покоління.

Дуже часто невиношування вагітності пов’язано з гормональними порушеннями. Наприклад, підвищений вміст в крові вагітної жінки чоловічих статевих гормонів призводить до загибелі плоду. Ризик викидня різко збільшується також при патології таких ендокринних органів, як підшлункова залоза, надниркові залози і щитовидна залоза. До цієї ж категорії можна віднести і захворювання яєчників. Хоча яєчники не є гормональними структурами, але в процесі розвитку фолікулів в паренхімі цих органів утворюється жовте тіло, яке продукує необхідний для підтримки ранньої вагітності прогестерон. Крім того, цей гормон необхідний для підготовки слизової оболонки матки для впровадження заплідненої яйцеклітини. В іншому випадку яйцеклітина не зможе прикріпитися до маткової стінки, і вагітність не настане. Велику роль відіграють також захворювання інших органів жіночої статевої сфери. Так, запально-інфекційні процеси в самій матці можуть призвести до її грубим анатомічним змінам, включаючи часткове або повне зрощення, утворення рубців і т.д. До подібних ускладнень можуть призвести збудники статевих інфекцій: хламідії, гонококи, бліда трепонема, трихомонади та ін Іноді причиною невиношування вагітності є вроджені дефекти маткової стінки.

Вагітній жінці слід побоюватися не тільки статевих інфекцій, але і деяких інших захворювань, які можуть погубити майбутнього малюка. До таких захворювань належать грип, краснуха, простий герпес та ін

В якості наступної групи причин, здатних перервати вагітність, не можна не відзначити імунні реакції. Однією з них є резус-конфлікт, коли резус-негативна жінка виробляє антитіла проти власного дитя, яке отримало в спадок позитивний резус від свого батька. Однак якщо резус-конфлікт розвивається поступово і, як правило, може проявитися лише при виношуванні другої дитини, то окремі імунологічні порушення можуть розвиватися дуже швидко. При цьому антитіла матері здатні атакувати як плацентарні судини, так і тканини самого плоду. І в тому, і в іншому випадку це призводить до переривання вагітності.

Якщо переривання вагітності відбулося двічі підряд, це вагомий привід для звернення за лікарською допомогою. Перш, ніж планувати наступну вагітність, необхідно за допомогою фахівців розібратися, в чому ж причина і пройти курс відповідного лікування.

Жигулі Андрій

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.