Невідкладна психіатрична допомога — коли вона дійсно необхідна?

Люди, чиї близькі страждають психічними розладами, часто цікавляться, що вони можуть зробити самостійно, коли у хворого настає загострення. Це дуже серйозне питання, яке викликає як замішання, так і неспокій. Наприклад, буває дуже важко вирішити, чи потрібно госпіталізувати людину проти його волі, і які наслідки можуть бути у госпіталізації.

Коли необхідна невідкладна психіатрична допомога

перше, важливо зрозуміти, що зараз відправити людину на примусове лікування не так просто, як це було десятиліття тому. Зараз фахівці орієнтовані на те, щоб госпіталізація психічно хворих, якщо вони необхідна, була якомога менш тривалою — як правило, вона триває кілька тижнів, у деяких випадках — кілька місяців, але рідко — більше. В даний час приділяється все більша увага правам психічно хворих осіб.

З іншого боку, є випадки, коли людину необхідно госпіталізувати, навіть якщо він активно цьому чинить опір. Є дві обставини, при яких людині потрібна невідкладна психіатрична допомога, що припускає госпіталізацію:

 • Якщо пацієнт становить небезпеку для себе, необхідно викликати лікарів, які помістять його в лікувальну установу для подальшої оцінки його стану. Хоча аутоагресивна поведінка не завжди говорить про реальний намір вчинити суїцид, при демонстрації такої поведінки необхідно, як мінімум, ретельне обстеження пацієнта. Реальна загроза самогубства характеризується наявністю конкретного плану позбавлення себе життя — в тому числі, придбання отрут, зброї, і так далі. Якщо у вас є підозри, що інша людина (близький вам, чи ні) має намір вчинити самогубство, настійно рекомендується повідомити про це його родині і / або проконсультуватися по телефону з лікарем.
 • Якщо людина являє собою небезпеку для оточуючих, також потрібна невідкладна психіатрична допомога. Втім, якщо людина, колись вважався психічно нормальним, загрожує іншим, наприклад, за допомогою зброї, спочатку можна викликати поліцію. Причини такого неосудності може бути як зловживання алкоголем і наркотиками, так і захворювання, що зачіпають мозок, такі як інсульт, хвороба Альцгеймера, пухлина головного мозку та інші фізичні чи психічні хвороби. Припинення прийому ліків психічно хворою людиною може викликати загострення захворювання. Зловживання наркотиками здатне надати дестабілізуючий вплив як на осіб з психічними захворюваннями, так і на психічно здорових людей.
 • У приймальному покої

  Коли пацієнта доставляють в приймальний спокій, психіатр визначає, чи існує необхідність у госпіталізації або, стан хворого можна стабілізувати без цього. Іноді обстеження триває до 72 годин, перш ніж фахівці приймають остаточне рішення про подальше лікування.

  Медичний персонал завжди проявляє особливу обережність при роботі з пацієнтами, яким потрібна невідкладна психіатрична допомога. Їхнє завдання — захистити як самого пацієнта, так і його родину, і громадськість в цілому. Тому рішення про повернення пацієнта додому, як і про його госпіталізацію, має бути ретельно зваженим і іноді вимагає багато часу.

  Багато людей з психічними захворюваннями під час ремісії можуть почувати себе добре і адекватно оцінювати свій стан. Такі пацієнти можуть самостійно визначити наближення загострення хвороби.

  Якщо у вас є близькі люди, яким ви повністю довіряєте, скажіть їм, які симптоми говорять про погіршення вашого стан і попросіть при їх появі викликати лікаря. Не слід соромитися цього. Якщо ви і ваші близькі будете готові до надзвичайних ситуацій, і невідкладна допомога буде надавати своєчасно, ви швидше зможете зберегти прийнятну якість життя, незважаючи на психічне захворювання.

  Якщо ви відчуваєте, що наближається криза, не чекайте, поки стане ще гірше. Поки ви контролюєте свої дії, зателефонуйте своєму лікарю. Коли ви опишіть йому свої симптоми, він зможе вирішити, яка допомога вам потрібна.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.