Нерівний шлюб — коли порівняння недоречне

Під нерівним шлюбом можна розуміти різні варіанти шлюбу; ми поговоримо про шлюб між людьми зі значною різницею в доходах і віком. Культурні відмінності подружжя відносяться до іншої теми хоча б тому, що назвати культури нерівними було б в корені невірно, проте будь значна різниця між подружжям може зробити істотний вплив на шлюб між ними.

Нерівний дохід

Стереотипно нормальним вважається, коли чоловік заробляє трохи більше дружини, або коли у них однаковий дохід. Про нерівному шлюбі можна говорити, коли дохід одного з подружжя перевищує дохід іншого в кілька разів.

Як це може вплинути на шлюб? Навіть якщо вам здається, що любов може перекинути міст через будь-яку прірву, в шлюбі з людиною, яка заробляє значно більше вас, буде важко не звертати уваги на те, що він або вона практично не дивиться на цінники в магазинах, спокійно дозволяє собі заплатити за обід в ресторані кілька тисяч, одягається так, що досвідчений очей відразу побачить різницю у вашому фінансовому статусі. Коло спілкування, дорогі хобі, місця відпочинку — з усім цим ви будете постійно стикатися, живучи в шлюбі.

Можливо, для вас і вашого партнера це не має великого значення. Але суспільство в цілому такий, що його члени люблять обговорювати нерівні шлюби; деколи навіть рідні подружжя ставляться до такого шлюбу з прихованим або явним несхваленням.

Що робити, щоб такий шлюб не був приречений? Наперед подумайте і поговоріть про всі труднощі. Приготуйтеся ігнорувати будь-які розмови про ваш шлюб. Дійсно, ігнорування тут — кращий вихід: ви не зобов’язані виправдовуватися за своє рішення вступити в шлюб з тією або іншою людиною, так само як і доводити, що фінансова складова у ваших стосунках — аж ніяк не головне.

Велика різниця у віці

Шлюбів з великою різницею у віці стає все більше, але вони як і раніше бувають то засудження, то здивування, то дискусії про нормальність або ненормальності таких відносин. Якщо у вас виникають сумніви з приводу останнього — запам’ятайте, що любов між двома дорослими і адекватними людьми нічим, крім норми, бути не може.

Тим не менше, різниця у віці у подружжя може викликати певні проблеми. Напевно, дві найсерйозніші з них — сексуальна енергія і розуміння.

На початку відносин секс прекрасний практично у всіх пар. Однак совместна життя може оголити той факт, що у більш старшого партнера потреба в сексі значно нижче — і вона навряд чи збільшиться з часом. Крім того, коли перший емоційний порив проходить, молодий партнер помічає сиве волосся, зморшки, і інші ознаки старіння, на які раніше не звертав уваги. Важко сперечатися, що естетична складова в сексі має чимале значення — і такі відкриття можуть вплинути на якість сексуального життя. У той же час потрібно пам’ятати, що сексуальні апетити можуть бути дуже різними і у ровесників, а зовсім ідеальні тіла зустрічаються тільки на грунтовно оброблених фотографіях.

Розуміння — проблема, впоратися з якою може бути ще важче. У людей різних поколінь можуть бути абсолютно різні інтереси, погляди на життя, цілі. Якщо молодий чоловік прагне робити кар’єру, підвищувати кваліфікацію, подорожувати, пізнавати світ з самих різних сторін, старший партнер може найбільше цього бажати спокою. Втім, це не правило, низький рівень енергії далеко не завжди залежить від віку.

Основне правило тут: говорити про потенційних труднощах до укладення шлюбу. Запитайте один одного, чого ви хочете від життя і, якщо виявиться, що у вас занадто різні цілі, з браком краще почекати.

Любов може подолати багато, але — не всі. Щоб укладати шлюб, який стереотипно називається нерівним, потрібно точно знати, для чого вам це потрібно. Це здорова прагматичність. Адже любити один одного можна і без шлюбу. Шлюб більше потрібен людям, у яких є спільні цілі — якщо вони у вас є, ніяке нерівність не завадить вашої щасливого спільного життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.