Нерегулярний менструальний цикл: в чому його небезпека

загрузка...

Нерегулярний менструальний цикл — це порушення періодичності або тривалості менструального циклу або менструального періоду. Менструальний цикл — це проміжок часу між першим днем менструації і вдень перед початком наступної менструації, який може становити від двадцяти одного до тридцяти п’яти днів. У більшості жінок менструальний цикл регулярний, проте іноді наступ менструації може затримуватися на один-два дні.

Порушення періодичності або тривалості менструального циклу може бути як короткостроковими, так і довгостроковими. Довгострокові порушення — це, наприклад, цикл, тривалість якого від місяця до місяця змінюється, або ж аномальні симптоми менструації — в їх числі інтенсивна кровотеча, відсутність менструацій протягом декількох місяців, хворобливі відчуття в період овуляції.

Короткострокове порушення менструального циклу може бути викликано самими різними факторами — від хронічної втоми і стресу до зловживання фізичними навантаженнями. Нерегулярний менструальний цикл — проблема, з якою стикається більшість сучасних жінок: за статистикою в однієї з кожних п’яти жінок спостерігаються порушення менструального циклу.

Причини

У число основних причин нерегулярного менструального циклу входять стреси, емоційне напруження, прийом деяких медичних препаратів, зловживання кофеїном та іншими речовинами, які порушують функцію жовтого тіла або діють як антикоагулянти (речовини, що перешкоджають згортанню крові). необхідно пам’ятати, що порушення менструального циклу свідчить про якісь проблеми в роботі репродуктивної системи організму жінки.

Куріння — ще одна причина нерегулярного менструального циклу: доведено, що куріння вкорочує фолікулярну фазу менструального циклу, тобто фазу, в ході якої яйцеклітина дозріває в яєчнику. Крім того, постійне куріння вкорочує лютеїнову фазу. Нарешті, причиною нерегулярного менструального циклу може бути зловживання алкоголем.

До іншим поширеним факторів, що викликають порушення менструального циклу, відносяться:

 • значна втрата ваги або, навпаки, ожиріння
 • надлишок фізичних навантажень
 • грудне вигодовування
 • полікістоз яєчників
 • погане харчування або розлади травлення
 • хіміотерапія
 • гормональний дисбаланс
 • недавні пологи або викидень
 • хвороби матки (фіброз, ендометріоз, кісти)
 • Маткові кровотечі у різні вікові періоди життя

  Якщо розділити менструальний цикл по періодах життя жінки, то можна виділити:

 • ювенільні кровотечі;
 • дисфункціональні маткові кровотечі в репродуктивному віці;
 • маткові кровотечі в пременопаузальном віці;
 • кров’янисті виділення в постменопаузі.
 • Клінічна картина нерегулярного менструального циклу

  Найбільш типові кровотечі після затримки в 1,5-6 місяців. Кровотеча тривале (більше шести місяців), рясне і призводить до анемії хворий. Але кровотечі можуть наступати і через 14-16 днів після початку попередніх кров’янистих виділень. Можливо, поява болю в менструальні, передменструальні дні або в середині циклу. Характер болю може бути різним, що залежить від причини, що викликала нерегулярний менструальний цикл. Так, при викидні або народження підслизового вузла міоми матки болю будуть носити переймоподібний характер. А при порушенні менструального циклу внаслідок ановуляції або гіперандрогенії болю будуть ниючими або тупими в нижніх відділах живота. Симптоматика кровотечі в значній мірі визначається ступенем крововтрати. Чим вище крововтрата, тим сильніше виражена слабкість, запаморочення, тахікардія, відсутність апетиту. У загальному аналізі крові відзначається зниження гемоглобіну, еритроцитів і тромбоцитів, подовжується час згортання крові.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.