Неправильний прикус: виправити ніколи не пізно

загрузка...

Більше половини дітей мають різні форми аномалії розвитку зубощелепної системи . Серед цих аномалій одне з головних місць займають аномалії прикусу, тобто зіткнення зубних рядів. Неправильний прикус може призвести до порушення жування, мови і навіть до неправильного формування кісток лицьового черепа.

Що таке неправильний прикус і його види

Прикус — це правильність дотику зубних рядів верхньої і нижньої щелепи. Характеристика неправильного прикусу проводиться за оцінкою типу змикання корінних і передніх груп зубів з обох боків щелепи. Неправильний прикус завжди супроводжуються порушенням роботи жувальних м’язів і деяких груп мімічних м’язів.

Види порушень прикусу розглядаються в трьох напрямках: сагітальній (спереду назад), трансверсальному (справа наліво) і вертикальному (зверху вниз). Порушення прикусу в сагітальній напрямку називаються прогеніческій і прогнатіческім прикусу, у вертикальному напрямку — відкритим і глибоким прикусом, в трансверсальному напрямку — перехресним прикусом. Діагноз аномалії прикусу підтверджується наявністю аналогического прикусу у близьких родичів, антропометричними і рентгенологічними дослідженнями.

Особливістю корекції неправильних прикусивши є те, що усуватися вони повинні комплексно, із застосуванням ортодонтичних методів лікування, спеціальної гімнастики і при необхідності — хірургічного лікування. Найбільш частими порушеннями прикусу є прогенії і прогнатия.

прогеніческій прикус

При прогеніческій прикусі нижня щелепа висувається вперед, при цьому виникає контакт верхнього першого корінного зуба (моляра) не тільки з однойменною зубом нижньої щелепи, але і з стоячою позаду зубом. Передні горбки першого верхнього моляра розташовуються кзади від поперечної щілини першого нижнього моляра, а передні зуби нижньої щелепи розташовані попереду верхніх. У деяких випадках прогенії формується тільки в області передніх зубів, бічні ж зуби змикаються нормально.

При прогенії порушуються процеси кусання їжі, жування і виговаріванія окремих звуків, змінюється правильність ковтання і профіль людини (нижня щелепа видається вперед).

Лікування прогеніческій прикусу залежить від того, в якому віці воно проводиться. Так, в період молочних зубів застосовують зовнішні ортодонтичні апарати, що затримують ріст нижньої щелепи і стимулюють ріст верхньої щелепи. В основному це різні види шапочок, які надягають дитині на ніч. Дитини намагаються відучити від таких шкідливих звичок, як смоктання соски, пальця, вчасно лікувати всі захворювання зубів і носоглотки, рахіт (він може призводити до деформації кісток лицьового черепа).

Під час зміни зубів для корекції прогеніческій прикусу використовують спеціальні ортодонтичні апарати різних конструкцій. Коли встановиться постійний прикус, прогенії лікувати набагато складніше, тим не менше, існують сучасні ортодонтичні апарати, які дозволяють корегувати невелику прогенії навіть у дорослих. При вираженій прогенії у віці після 16 років проводяться корекційні операції, після чого призначається апаратурне лікування і заняття спеціальною гімнастикою.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.