Необучаеми — чи можна допомогти дитині?

загрузка...

Чи доводилося вам помічати, що ваша дитина відчуває труднощі з навчанням — не може уважно слухати, зв’язно висловлювати свої думки, думати, читати, писати, не засвоює правила правопису і ніяк не навчиться рахувати та розв’язувати математичні задачі? Наскільки сильно проявляються ці симптоми і заважають вони процесу навчання? Можливо, дитина не може зосередити увагу на одному предметі і тому здається, ніби він постійно витає в хмарах?

У цьому ваш син чи донька не самотні. Кожна десята дитина шкільного віку (майже чотири мільйони в світовому масштабі) страждає від незвичайного розлади — необучаеми. Приблизно 20% з них страждають розладом концентрації уваги. Поняття необучаеми можна визначити як «значна невідповідність між інтелектуальними здібностями людини і тими навичками, якими він володіє на кожному ступені розвитку».

Діагностика розлади і розуміння ситуації допоможе плавно перейти до наступного етапу — пошуку перевірених способів дозволу ситуації. Крім повної і абсолютної батьківської підтримки, що потрібно дитині, щоб відбутися як особистість, досягти успіху і незалежності? Читайте далі, щоб дізнатися більше про причини і ознаках дитячої необучаеми.

необучаеми як захворювання

Не існує очевидних, помітних з першого погляду ознак, що дозволяють з упевненістю діагностувати необучаеми. Симптоми в основному проявляються в легкій формі, тому іноді необучаеми вдається виявити тільки на пізньому етапі розвитку дитини. Деякі діти страждають необучаеми одного виду, в той час як у інших нерідко спостерігається кілька видів необучаеми.

Психологи вважають, що існує безліч причин виникнення необучаеми. Деякі з них можна встановити, деякі — ні. Іноді порушення пов’язані з неправильним розвитком головного мозку, зумовленим генетичними факторами. Вживання алкоголю або наркотиків під час вагітності також може спровокувати це порушення, також як і несприятлива екологічна середу в дитинстві. Виділяють також інші причини виникнення необучаеми:

 • Нещасний випадок, травма або захворювання, перенесене матір’ю в період вагітності
 • Запізнювання у розвитку — уповільнений розвиток дитини в порівнянні з ровесниками
 • При нормальному зорі і слух дитина неправильно сприймає звичайні звуки і видовища, що пояснюється розладом нервової системи.
 • Передчасні пологи або захворювання, перенесені дитиною незабаром після народження
 • Присутність токсинів в утробі або розвиток в несприятливій екологічній середовищі
 • Нещасні випадки, травми або захворювання, перенесені в ранньому дитинстві
 • Діагностика необучаеми

  В школі чи дитячому садку може виникнути ситуація, в якій дитина повинна слідувати вказівкам вихователя або вчителя або реагувати очікуваним чином. Іноді дитина не може розуміти лист або навіть не завжди розуміє усну мову і не може переказати почуте. Необучаеми стає очевидною, коли відставання в навчанні не проходить у міру дорослішання дитини. Існують різні методи діагностики кожного виду необучаеми. Діагноз «необучаеми» ставлять дитині (або дорослому) тільки після проведення всіх необхідних тестів.

  Види необучаеми

  Порушення у розвитку мовних і мовних навичок. Це порушення дуже часто зустрічається і, як правило, його «переростають». Діти, які страждають цим розладом, відрізняються від ровесників наступним:

 • Неправильно вимовляють деякі звуки (наприклад «клошечний клолік», а не «крихітний кролик») (порушення артикуляції).
 • Неправильно використовує слова для вираження своїх думок або неправильно називає предмети (порушення мовних функцій).
 • Розуміє лише невеликий відсоток усного мовлення і неправильно реагує на почуте або не реагує зовсім (розлад рецептивних функцій).
 • Порушення, пов’язані з освітніми здібностями дитини: дитина дуже поволі вчиться читати, писати і рахувати — набагато повільніше своїх ровесників.

 • Розлад читання. Це незвичайне розлад також отримало назву «дислексія». Дислексія являє собою труднощі, пов’язані з мовою. Дислексія відчувають труднощі в читанні, вимові і сприйнятті мови, а також їм важко висловити словами власні думки. Виникає неймовірний розрив між їх навчальним потенціалом і реальними результатами їх навчання.
 • Розлад письма. Дисграфія має неврологічну етіологію і полягає в розладі листи, при якому людина відчуває труднощі в написанні букв або ж не може засвоїти правила правопису і тому робить грубі помилки навіть в самих елементарних словах.
 • Розлад рахунку. Діскалькуляція — це порушення, при якому дитина не може впоратися з математичними завданнями або розуміти математичні правила і абстрактні математичні концепції.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.