Необов’язкові симптоми вагітності — а може ви просто щось не те з’їли?

Необов’язкові ознаки вагітності, за визначенням фахівців, — це суто суб’єктивні відчуття. Ці симптоми у кожної жінки проявляються індивідуально. Якісь процеси вона буде відчувати в кожну свою вагітність, а інші — не випробує ні разу. Велику роль відіграє її психологічний настрій, загальний стан здоров’я, спадковість і навіть її приналежність до того чи іншого типу темпераменту. Але все що відбувається в організмі жінки в період вагітності пов’язано зі змінами гормонального рівня, обмінними процесами, які спрямовані на забезпечення потреб плода.

Необов’язкові симптоми, практично, це ті, які побічно можуть вказувати на вагітність ще до початку затримки менструації. Це симптоми, які спочатку пояснюються просто поганим самопочуттям.

До часто званим різними жінками симптомів відносяться розлади травної системи. Це нудота, блювання, печія, зміна апетиту — відчуття, які зазвичай наводять на думку: «Напевно, з’їла що-небудь …». Мабуть, нудота і блювота, так званий ранній токсикоз, — один з найбільш неприємних симптомів, який заважає відчуттю щастя під час вагітності. Причини токсикозу досі невідомі лікарям, але передбачається, що це нездужання обумовлено отруєнням організму продуктами обміну речовин, змінами гормонального фону. Кожна жінка по-своєму намагається впоратися з цим неприємним недугою. Хтось п’є мінеральну воду, комусь допомагає прийом вітамінів, а деякі рятуються частими перекусами.

помічати і зміни в харчових пристрастях. Однією хочеться солоненького, інший — кисленького, а третя не може навіть дивитися на м’ясо і їсть тільки варену картоплю. Іноді жінки помічають за собою збочення смаку. Наприклад, оселедець хочеться запити молоком, і, що найцікавіше, організм цілком спокійно відреагує на цю суміш продуктів.

Для багатьох жінок деякі запахи стають просто нестерпними. З’являється навіть відраза до духів чоловіка, що буває дуже образливо. Адже вони були власноручно куплені!

Зміни нервової системи фахівці теж відносять до необов’язковим симптомам вагітності. Одні жінки відчувають прилив сил і радість. Інші — стають дратівливими, плаксивими. Емоційний підйом різко змінюється сумом і тривогою, що цілком зрозуміло, адже в організмі відбуваються гормональні зміни. Але і ці симптоми, якщо не чекаєш вагітності, можна пояснити як прояви ПМС (передменструального синдрому), який дошкуляє багатьох жінок. До речі, з ПМС пов’язують і «кидання» то в жар, то в холод. Деякі помічають почервоніння обличчя до вечора, що теж може побічно вказувати на цікаве положення.

Головний біль (її зазвичай списують на мігрень), викликана підвищенням жіночих гормонів, неприємний, але, на щастя, теж необов’язковий ознака вагітності на ранніх термінах. Втома, нездужання, сонливість валять на нервові перевантаження на роботі і ніяк не пов’язують з вагітністю, а вважають скоріше наслідками стресу.

Але ось настає час місячних, а їх все немає, і тільки мізерні мажуть виділення 1-2 дні. Це кровотеча імплантації, яке теж може стояти в ряду необов’язкових ознак. Виділення ці пов’язані з впровадженням плода в стінку матки. У народі, до речі, говорять про цей процес: «Дитина вмивається». У багатьох жінок цей симптом зовсім не спостерігається. Ось тут-то жінка й починає серйозно замислюватися: «Не вагітна я?». Потім вона починає прислухатися до свого організму, придивлятися до себе і зауважує, що дійсно вже стали відбуватися деякі зміни. Набубнявіли груди, стала більш чутлива до дотиків, соски потемніли, загальне нездужання, втома, ранкова нудота, важкість у тазової області … і: «Так, бігом в аптеку за тестом!».

Майя Одлу

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.