Нейромультівіт — свідчення: тільки за призначенням лікаря

загрузка...

Нейромультівіт — це лікарський препарат, який містить вітаміни групи В, в десятки разів перевищують добову потребу в них організму. В результаті нейромультівіт робить активний вплив на обмін речовин у нервових клітинах, змушуючи їх відновлювати свої функції.

Як діє нейромультівіт

До складу однієї таблетки нейромультівіта входять вітамін В1 (тіаміну гідрохлорид) у дозі 100 мг (добова потреба в цьому вітаміні дорівнює 1,5 — 2 мг), вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) у дозі 200 мг (його добова потреба — 2 мг) і вітамін B12 (ціанокобаламін) в дозі 200 мкг (добова потреба — 2 мкг).

Як відомо, вітаміни активно впливають на обмін речовин, стаючи складовими частинами (коферментами) ферментів — речовин, багаторазово прискорюють всі біохімічні процеси. Вітаміни групи В мають спорідненість до клітин нервової системи і активно впливають на їх обмін речовин. В результаті обмін речовин в окремих нервових клітинах (нейронах) поліпшується, клітини відновлюють свої функції, відбувається регенерація (відновлення) нервової тканини.

Вітамін В1 — це джерело енергії і тонізатор мозку, який перетворюється в кокарбоксилазу, яка входить як кофермент в багато біохімічні реакції. Цей вітамін має велике значення для вуглеводного, білкового та жирового обміну речовин. Він також бере участь у передачі нервових імпульсів в синапсах (місцях з’єднання відростків нервових клітин).

Вітамін B6 (піридоксин) бере участь в обміні амінокислот і в синтезі багатьох нейромедіаторів (речовин, за допомогою яких передається від клітини до клітини нервове збудження). Цей вітамін потрібен для правильної роботи всієї нервової системи.

Вітамін В12 (ціанокобаламін) бере участь у синтезі нуклеїнових кислот, білка, вуглеводів, ліпідів, позитивно впливає на обмін речовин у нервових клітинах, як кофермент бере участь у процесах росту та розмноження нервових клітин.

В цілому нейромультівіт активізує обмінні процеси в нервових клітинах і регенерацію (відновлення) нервової тканини. Ці властивості дозволяють застосовувати його для лікування багатьох неврологічних захворювань.

Показання для призначення нейромультівіта

Нейромультівіт застосовується в складі комплексного лікування багатьох неврологічних захворювань. Одним з таких захворювань є поліневропатія різного походження. Поліневропатією називається ураження периферичних нервів, яке виникає при тривалих впливах на організм токсичних речовин або при хворобах обміну речовин. Найчастіше поліневропатії супроводжують такі захворювання, як цукровий діабет і хронічний алкоголізм. Проявляється захворювання порушеннями чутливості і млявими паралічами з обох боків тіла, при цьому чутливість в області кистей і стоп порушується більше, ніж в інших ділянках тіла. Поліпшити протягом поліневропатії може тільки комплексне лікування (в першу чергу лікування основного захворювання, яке до неї призвело), до складу якого входить нейромультівіт.

Часто призначається нейромультівіт і при невритах і невралгіях різних нервів. Невритом називається запальний процес нервових волокон, а невралгією — запальний процес, який зачіпає тільки оболонку нерва. Особливо багато неприємностей завдає неврит трійчастого нерва, при якому хворі страждають від найсильніших болів. Іншим частим невритом є неврит лицьового нерва, який може призводити до стійкої асиметрії обличчя. Міжреберна невралгія часто виникає при застуді і протікає з сильними болями по ходу уражених нервів. У всіх цих випадках відновлення обмінних процесів в нервовій тканині під дією нейромультівіта сприяє швидшому одужанню, в тому числі усунення сильних болів, характерних для цих захворювань.

Обмінно-дегенеративні зміни в хребті (наприклад, на тлі остеохондрозу) часто призводять до ущемлення корінців спинномозкових нервів, що викликає сильні болі по ходу нервів та інші неприємні симптоми. Прийом нейромультівіта у складі комплексного лікування покращує обмін в нервовій тканині і сприяє поліпшенню загального стану хворих.

Протипоказання для прийому нейромультівіта і побічні ефекти, які можуть виникати при його прийомі

Протипоказанням до застосування нейромультівіта є підвищена чутливість до компонентів препарату. Не рекомендується приймати нейромультівіт також під час вагітності та годування дитини грудьми — клінічні випробування на цих групах хворих неврологічними захворюваннями не проводилися і даних про його безпеку для вагітних жінок і годуючих матерів немає.

Зазвичай хворі добре переносять нейромультівіт, але іноді виникають такі побічні ефекти, як нудота, посилене серцебиття, алергічні реакції у вигляді кропив’янки.

Так як нейромультівіт містить дуже високі дози вітамінів, не рекомендується поєднувати його прийом з прийомом інших вітамінів групи В. Не варто також приймати цей препарат більше місяця.

Нейромультівіт — це вітамінний препарат, але він містить дуже великі дози вітамінів, тому призначати його повинен тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.