Нейромультівіт — інструкція: засіб лікування неврологічних захворювань

Нейромультівіт — це комплекс вітамінів групи В, в якому вітаміни знаходяться в дозуваннях, які значно перевищують дозування у вітамінно-мінеральних комплексах. Тому нейромультівіт є не профілактичним, а лікувальним препаратом і застосовується для лікування неврологічних захворювань.

Механізм дії

Нейромультівіт — це лікарський препарат, який випускається австрійської фармацевтичною фірмою Ланнахер Хайльміттель в таблетках для прийому всередину, вкритих плівковою оболонкою. До складу нейромультівіта входить 3 вітаміну групи В (В1, В6 і В12) в дуже великих дозах, які в комплексі здатні значно активізувати обмін речовин в нейронах (нервових клітинах) центральної нервової системи і відновлення нервової тканини. Комплексна дія вітамінів, що входять до складу нейромультівіта, залежить дії його окремих компонентів.

Вітамін B1 (тіаміну гідрохлорид) — це енергетик, який, потрапляючи в організм, через ряд обмінних процесів перетворюється в кокарбоксилазу — кофермент або складову частину ферментів — речовин, у багато разів прискорюють протікання всіх біохімічних реакцій. Вітамін В1 бере участь у всіх видах обміну речовин, а також у передачі нервових імпульсів з нейрона на нейрон.

Вітамін В6 (піридоксин) також входить до складу ферментів в якості коферменту. Ці ферменти беруть участь в обміні амінокислот, в освіті багатьох нейромедіаторів (речовин, за допомогою яких передається інформація з нейрона на нейрон). Цей вітамін потрібний для нормальної діяльності всієї нервової системи.

Вітамін B12 (ціанокобаламін) чинить позитивний вплив на процес утворення еритроцитів і кровотворення в цілому, бере участь в утворенні нуклеїнових кислот, білків, вуглеводів і жирів. Активізує обмінні процеси у нервовій тканині. Входячи до складу ферментів, вітамін В12 сприяє розмноженню та росту нервових клітин.

Все, що входять до складу нейромультівіта вітаміни є водорозчинними і тому не накопичуються в організмі. Вітаміни В1 і В6 всмоктуються в тонкому кишечнику, ступінь всмоктування їх залежить від дози. Вітамін В12 також всмоктується в тонкому кишечнику, але його всмоктування залежить від нормального вмісту в шлунку і тонкому кишечнику особливої речовини — внутрішнього чинника. Всі три вітаміну розкладаються на продукти обміну в печінці, після чого вітаміни В1 і В6 виводяться нирками (якщо є їх передозування, то і через кишечник), а вітамін В12 — з жовчю через кишечник.

Показання та протипоказання

Прийом нейромультівіта показаний при різних неврологічних захворюваннях:

 • поліневропатіях різного походження, що розвилися, наприклад, на тлі цукрового діабету або зловживання алкоголем;
 • невритах — запальних процесах в області периферичних нервів, наприклад, сідничного нерва (ішіас);
 • невралгіях — болях по ходу периферичних нервів, пов’язаних звичайно з поразкою оболонки нерва (ішіалгія, люмбаго, міжреберних невралгіях, невралгіях трійчастого нерва і так далі);
 • болях, що виникають внаслідок здавлювання корінців нервів у місці їх виходу з спинного мозку (корінцевому синдромі), викликаного обмінними порушеннями в області хребта;
 • плекситах — ураженнях нервових сплетінь;
 • парезах (тимчасовому знерухомлення) лицевого нерва.
 • Нейромультівіт приймають внутрішньо після їди, не розжовуючи таблетку та запиваючи її водою. Якщо лікар не призначить інший дозування, то стандартна доза — одна таблетка від одного до трьох разів на добу. Тривалість курсу нейромультівіта може бути індивідуальною і встановлюється лікарем. Нейромультівіт не рекомендується приймати більше місяця.

  Прийом нейромултівіта протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів препарату. Не рекомендується його приймати також при вагітності та годуванні дитини грудьми, так як не проводилися необхідні клінічні випробування на даних контингентах хворих і не може бути гарантована безпека застосування цього препарату.

  Нейромультівіт не можна поєднувати з алкоголем, так як останній різко знижує всмоктування вітаміну В1, що входить до складу цього препарату (всмоктування може знизитися на третину). Під час курсу лікування нейромультівітом не можна приймати додатково ніяких інших вітамінів — до складу цього препарату входять великі дози вітамінів.

  Побічна дія та передозування

  Незважаючи на дуже великі дозування входять до складу нейромультівіта вітамінів, він добре переноситься хворими. Але іноді можлива поява нудоти, посиленого серцебиття, алергічних реакцій (кропив’янки, свербежу і так далі).

  Про випадки передозування нейромультівіта повідомлень не надходило.

  Нейромультівіт — це комплекс вітамінів, але дозування вітамінів у ньому дуже високі, тому препарат повинен призначати тільки лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.