Нейромідин: для стимуляції центральної нервової системи

Нейромідин — це лікарський препарат, який відновлює проведення нервового збудження в периферичній нервовій системі, передачу його до м’язів, як скелетним, так і гладким, розташованим у внутрішніх органах і стінках кровоносних судин, стимулює роботу центральної нервової системи, покращує пам’ять і здатність до навчання.

Дія Нейромідину ®

Дія Нейромідину ® (міжнародна непатентована назва — іпідакрін) засноване на тому, що він блокує дію холінестерази — ферменту, що руйнує нейромедіатор ацетілходін. Нейромедіаторами називаються біологічно активні речовини, які передають нервові імпульси з однієї нервової клітини на іншу в синапсах — місцях їх зв’язку. Окрім посилення дії ацетилхоліну Нейромідин підсилює дію та інших нейромедіаторів — адренпаліна і серотоніну, а також основної речовини алергічної реакції гістаміну та стимулятора скорочень м’язів матки — окситоцину.

Нейромідин випускається в таблетках для прийому всередину і в ампулах латвійської фармацевтичною фірмою Олайнфарм. Він покращує і стимулює передачу нервового збудження по нервовим клітинам, з нервових клітин на м’язи і роботу центральної нервової системи. При порушеннях діяльності периферичних нервів, що виникли в результаті захворювань або травм, впливу токсичних речовин і лікарських препаратів, він відновлює їх роботу.

Під впливом Нейромідину ® посилюється рухова активність внутрішніх органів за рахунок підвищеної скоротливості гладкої мускулатури. Це сприяє поліпшенню кровообігу і функції в цілому цих органів. Це ж властивість є протипоказанням для застосуванням препарату під час вагітності, так як стимуляція м’язових скорочень матки може спровокувати мимовільний викидень. Але в родах його застосовують при слабкості пологової діяльності, коли потрібні активні м’язові скорочення матки.

Нейромідин також злегка стимулює і одночасно заспокоює центральну нервову систему, що сприяє поліпшенню пам’яті і здібності до навчання.

Нейромідин знайшов застосування при лікуванні різних захворювань периферичної нервової системи, які супроводжуються порушенням проведення нервових імпульсів по нервових стовбурах і передачі їх м’язам. Це запальні і токсичні ураження периферичних нервів (неврити, полиневропатии), захворювання, пов’язані з порушенням передачі нервових імпульсів м’язовій системі (міастенія різного походження), стану після травм і захворювань центральної нервової системи, при яких порушується провідність нервових імпульсів (органічні ураження, зі зміною структури тканини центральної нервової системи), що супроводжується руховими порушеннями. Поліпшується від прийому Нейромідину ® стан хворих, що страждають такими важкими захворюваннями, як розсіяний склероз, хвороба Альцгеймера, старече недоумство.

Позитивний вплив робить препарат на роботу шлунково-кишкового тракту при запорах, пов’язаних з порушенням рухової активності кишечника (атонічних запорах).

Побічні ефекти Нейромідину ®

Як і будь-який ефективний препарат, Нейромідин має побічні дії у вигляді посиленого слино-і потообразованія, посиленого або, навпаки, занадто рідкісного серцебиття, нудоти, проносу, болю в шлунку, виділення великої кількості мокроти в бронхах, судомної готовності.

При передозуванні всі побічні ефекти посилюються, з’являються запаморочення, головний біль, блювота, нездужання, слабкість, сонливість, судоми. Може також з’явитися сверблячі висип на шкірі, бронхоспазм. У такому разі рекомендується не скасовувати Нейромідин, а зменшити його дозу або зробити невелику перерву в лікуванні.

Нейромідин протипоказаний при епілепсії, порушеннях рівноваги і координації рухів, надмірної мимовільної рухової активності (гіперкінезах), ішемічної хвороби серця, серцевих захворюваннях, які супроводжуються занадто рідкісними серцевими скороченнями (брадикардією), бронхіальній астмі, виразковій хворобі шлунка або дванадцятипалої кишки в період загострення, непрохідності кишечника і сечовивідних шляхів, вагітності і годуванні дитини грудьми, індивідуальній непереносимості компонентів препарату.

Так як при прийомі Нейромідину ® виділяється велика кількість мокротиння, його слід приймати з обережністю при запальних захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів.

Не варто під час курсу лікування Нейромідин керувати автомобілем і займатися іншими роботами, які вимагають чіткої координації рухів.

Так як клінічні дослідження на дітях не проводилися, то дітям його призначають у таблетках з обережністю, а у вигляді ін’єкцій не призначають зовсім.

Нейромідин — препарат для лікування різних захворювань нервової системи.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.