Негормональні протизаплідні таблетки: мінімальний побічний ефект

загрузка...

Величезний вибір протизаплідних засобів в даний час може заплутати будь-яку жінку. Якого препарату віддати перевагу і чи не буде шкоди від використання цього засобу? Негормональні протизаплідні таблетки є альтернативою гормональних препаратів. І хоча сучасні гормональні засоби практично не володіють побічними ефектами, багато жінок все ж віддають перевагу негормональних препаратів.

Гормональні таблетки необхідно приймати щодня, тоді, як негормональні засоби застосовуються в якості місцевого захисту від небажаної вагітності і використовуються тільки напередодні статевого акту. Таким чином, всі негормональні протизаплідні таблетки можна віднести до однієї великої групи — сперміциди.

Переваги

Негормональні протизаплідні таблетки практично не володіють побічними ефектами. Рекомендуються такі препарати жінкам, які мають протипоказання до гормональним таблеткам (годування грудьми, деякі гінекологічні захворювання, наприклад, міома). Крім того, жінкам, провідним нерегулярне статеве життя, краще застосовувати негормональні препарати, ніж щодня приймати гормональні контрацептиви.

Механізм дії

До складу негормональних протизаплідних таблеток входять такі хімічні речовини, як ноноксинол і бензалконію хлорид. Дані речовини мають здатність пошкоджувати мембрани сперматозоїдів, викликаючи їх загибель. Крім того, на слизовій піхви утворюється тонка захисна плівка, а цервікальна слиз згущується, тим самим, ускладнюючи проникнення сперматозоїдів в матку. Крім усього іншого, сперміциди мають протизапальну і антимікробну дію, тобто оберігають від захворювань, які передаються статевим шляхом.

Види таблеток

 • Фарматекс
 • Активним діючою речовиною Фарматекс є бензалконію хлорид. Випускається препарат не тільки у вигляді вагінальних таблеток, але ще і в свічках. В одній упаковці міститься 10-12 таблеток. Тривалість дії Фарматекс 3:00, свічок — 4:00. Препарат має протизапальну та антимікробну дію, ефективний відносно гонококів, хламідій, трихомонад, вірусу герпесу і грибів. Не чинить вплив на мікрофлору піхви і гормональний фон. Таблетку необхідно змочити водою і ввести в піхву за десять хвилин до статевого акту.

 • Гінакотекс
 • Дія препарату схоже з Фарматекс. Гінакотекс також має антисептичні та антимікробними властивостями. Тривалість дії Гінакотекса становить 4:00. Препарат вводиться глибоко в піхву за п’ять хвилин до статевого акту. Протипоказанням до застосування засобу є підвищена чутливість до компонентів препарату та наявність запалення піхви.

 • Патенентекс овал
 • Активним діючою речовиною є ноноксинол. Препарат крім сперміцидної дії має протимікробні, протигрибковими та противірусними властивостями. Патентекс Овал необхідно ввести за десять хвилин до статевого контакту в піхву. Препарат добре переноситься і рідко викликає алергічні реакції. При повторному статевому акті введення Патентекс Овал слід повторити.

 • Трацептін
 • Також відноситься до негормональних протизаплідних таблеток. До складу препарату входить бензалконію хлорид, чим і пояснюється його спермицидное і знезаражуючу дію. Одна таблетка Трацептіна вводиться глибоко в піхву за десять хвилин до статевого акту. Можлива поява алергічної реакції у вигляді свербіння і печіння.

 • Концептрол
 • У складі Концептрола міститься ноноксинол. Препарат так само, як і всі вищезгадані засоби викликає загибель сперматозоїдів і має протизапальну дію. Концептрол випускається в упаковках по десять штук. Вводиться в піхву за десять хвилин до статевого акту. Не рекомендується протягом шести годин після введення препарату виробляти туалет піхви.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.