Негормональні контрацепція — необхідна консультація лікаря

Метод постійної контрацепції жінці краще вибирати разом з акушером- гінекологом. При цьому можуть бути враховані як переваги жінки і її постійного партнера, так і всі можливі протипоказання для того або іншого методу. Сучасна жінка повинна добре орієнтуватися в засобах контрацепції і в той же час розуміти, що без консультації лікаря їй самій в цьому питанні розібратися важко.

Види негормональної контрацепції

Сьогодні більшість жінок воліє засоби гормональної контрацепції. Але вони показані не всім жінкам. Протипоказанням для гормональної контрацепції є індивідуальна непереносимість гормонів, вагітність і період годування груддю, тяжкі захворювання внутрішніх органів з порушенням їх функції, ендокринні захворювання, пухлини, маткові кровотечі, генітальний герпес.

У такому випадку на допомогу приходять негормональні засоби контрацепції. Це фізіологічні методи контрацепції (природна контрацепція), стерилізація чоловіків і жінок, механічні та хімічні методи контрацепції.

Фізіологічні методи контрацепції

Найбільш ефективним видом фізіологічної контрацепції є календарний метод, заснований на ретельному аналізі менструального циклу жінки, окремі фази якого формуються під впливом різних гормонів.

Менструальний цикл — це час з першого дня цієї менструації до першого дня наступної менструації, яке ділиться на три фази:

 • фазу першої половини циклу (з 1-го дня до середини циклу) — в яєчниках жінки дозріває яйцеклітина;
 • овуляцію (середина циклу) — дозріла яйцеклітина виходить з яєчника;
 • фазу другої половини циклу (з часу овуляції до кінця циклу) — яйцеклітини в цей період немає.
 • Під час овуляції (у більшості жінок вона відбувається на 14-16 день менструального циклу) деякі жінки відчувають короткочасні болі внизу живота, підвищений статевий потяг і слизові виділення. Овуляція є найбільш сприятливим часом для зачаття, цей момент можна точно визначити за допомогою різних методик.

  Для того щоб використовувати фізіологічний спосіб зачаття, жінка протягом півроку — року повинна записувати дати початку і кінця своїх менструальних циклів. Після того, як ця робота буде виконана, виділяють самий короткий і самий тривалий менструальний цикл, від яких відповідно віднімають числа 18 і 11. Наприклад, самий короткий цикл тривав 24 дні, найдовший — 32: 24-18 = 6; 32-11 = 21; це означає, що небезпека завагітніти у жінки буде з 6-го по 21-й день менструального циклу.

  В менструальному циклі жінки є час абсолютної і відносної стерильності. Абсолютна стерильність цей час через дві доби від овуляції до кінця циклу — в організмі немає яйцеклітини, тому зачаття неможливе. Відносна стерильність — це перша половина циклу, коли яйцеклітини ще немає. Відносної вона називається тому, що сперматозоїд, що потрапив в цей час в організм, цілком може дочекатися яйцеклітину (він зберігає життєздатність до 6 днів, з той час як яйцеклітина живе добу).

  Жіноча та чоловіча стерилізація

  Цей метод контрацепції здійснюється хірургічним шляхом. Сьогодні він досить поширений в цивілізованих країнах, так як є абсолютно надійними способом попередження вагітності і не викликає ускладнень. Стерилізації можуть піддаватися люди старше 35 років, які вже мають двох дітей. Здійснюється вона лише за бажанням пацієнта. До цього виду контрацепції часто вдаються в тому випадку, якщо жінці протипоказана вагітність за станом здоров’я.

  У процесі хірургічної операції відбувається перетяжка маткових труб або насіннєвих каналів, після чого їх дітородна здатність зазвичай не відновлюється.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.