Негативні побічні ефекти пластичної хірургії: іноді наслідки плачевні

Раніше пластична хірургія була доступна лише багатим і знаменитим. Тепер її може дозволити майже будь-яка людина, незадоволена своїм зовнішнім виглядом. Але будь-які операції мають ризики, і у пластичній хірургії вони теж є.

Фізичні побічні ефекти

У пластичній хірургії є ще деякі ризики, про які краще знати до того, як вирішувати на операцію.

 • Пошкодження нервів — після багатьох операцій є ризик оніміння тканин на місці розрізу. Зазвичай оніміння проходить, але може бути і постійним, особливо це властиво операціям зі збільшення грудей.
 • Некроз — це змертвіння тканин. Його ймовірність вище у курців, багато пластичні хірурги відмовляються робити операції тим, хто курить, тому що у них набагато гірше йдуть процеси відновлення і вище ризики під час анестезії.
 • Скупчення рідини під шкірою — поширене ускладнення. Воно настільки поширене, що часто хірурги поміщають в розрізи дренажні трубки, щоб запобігти скупченню рідини.
 • Сильна кровотеча і гематоми. Багато пластичні операції проходять на рівні шкіри, де знаходиться безліч капілярів. У чоловіків їх більше в шкірі обличчя, ніж у жінок, тому вони більш схильні до утворення гематом. Всі пацієнти повинні бути готові до того, що відразу після операції на її місці будуть пухлина і гематома. Спочатку ви будете виглядати гірше, ніж зазвичай, але потім побачите зміни на краще.
 • Несподівана поява шрамів. Багато пластичні хірурги вміють майстерно ховати шрами. Але багато хто не вміють. Кількість шрамів залежить від особливостей організму і від місця розрізів. Обов’язково звертайтеся до досвідченого хірурга.
 • Анестезія та реакція на ліки. Пластична хірургія зазвичай є необов’язковою процедурою, крім випадків реконструкції після травми. Ризики негативної реакції на анестезію і препарати, які використовуються під час процедури, такі ж, як і при інших операціях.
 • Емоційні та психологічні побічні ефекти

  При спробах змінити зовнішній вигляд очікування часто не збігаються з результатом. Багато пацієнтів мають нереалістичне уявлення про те, як вони будуть виглядати в результаті пластичної операції. Це може призвести до депресії, ізоляції, повторним операціям, злобі, жаль, проблема в родині і деструктивної поведінки. Перед тим, як зважитися на пластичну операцію, слід вивчити питання і прийняти рішення на основі всієї отриманої інформації, враховуючи, як зміни позначаться не тільки на вас, але і на оточуючих людях. Пластична операція — це назавжди, і очікування повинні бути реалістичними.

  Залежність і дисморфофобія

  Нерідкі випадки, коли після пластичної операції пацієнт вирішується на наступну. Це вірно приблизно для 2/3 людей, які мали пластичні операції. Багато хто з них страждають від дисморфофобії — приблизно 7-12% пацієнтів, які вчиняють пластичні операції. Це розлад характеризує нав’язливе бажання змінити свій зовнішній вигляд. Люди, які страждають цим розладом, мають спотворене уявлення про своє тіло, і їх не задовольнить ніяка кількість операцій. Їм потрібна психологічна допомога, щоб повернути нормальне уявлення про своє тіло.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.