Небажана вагітність — чи є безумовно правильний вихід?

Вагітність і народження дитини — це завжди прекрасно. Але бувають ситуації, коли дитина ніяк не вписується в життя своїх майбутніх батьків. Така вагітність може з’явитися в результаті недбалості, незнання основ сексуального життя, «не спрацювання» протизаплідних засобів і по безлічі інших причин.

Будь-яка жінка хоче стати матір’ю, але дуже часто жінки стикаються з тим, що дана конкретна вагітність для них небажана, це буває:

 • якщо вік жінки не дозволяє їй народити здорову дитину і потім утримувати його;
 • якщо жінка не є фінансово самостійною, а родичі проти дитини;
 • якщо проти дитини його майбутній батько;
 • якщо вагітність є результатом згвалтування;
 • якщо жінка не вміє оберігатися від небажаної вагітності.
 • Це тільки основні найпоширеніші причини, насправді їх може бути дуже багато, і вони будуть різноманітними, як саме життя.

  Як попередити небажану вагітність

  Дуже часто молоді дівчата тільки з чуток знають про можливості запобігання від небажаної вагітності і зовсім не вміють користуватися цими засобами, що завдає непоправної шкоди їх здоров’ю.

  Найбільш часто використовуваним і перевіреним протизаплідним засобом є презерватив. Це так званий бар’єрний метод оберігання від небажаної вагітності. Якщо у жінки кілька статевих партнерів, то презерватив вбереже її ще й від захворювань, що передаються статевим шляхом.

  Жінки, що живуть сімейним життям, можуть використовувати внутрішньоматкову спіраль або гормональні контрацептиви. Гормональні контрацептиви на сьогоднішній день є прекрасним способом запобігання від небажаної вагітності. Їх недоліком є те, що вони не захищають від статевих інфекцій.

  Як можна перервати небажану вагітність

  Перервати небажану вагітність можна тільки за допомогою аборту. Аборт, особливо, якщо він перший, вкрай негативно позначається на здоров’ї жінки, дуже часто після нього у жінок взагалі не буває дітей.

  На ранніх термінах вагітності (до 12 тижнів) можна провести медикаментозний аборт, міні-аборт або інструментальний аборт. Всі вони мають свої обмеження по терміну вагітності. Будь-який з цих видів абортів має свої покази і протипокази і може проводитися тільки акушером-гінекологом в умовах лікувального закладу. Якщо ж аборт проводиться неспеціалістом або самою жінкою, то він називається кримінальним (тобто це кримінальна справа). Такі строгості дотримуються не дарма: смертність при кримінальних абортах перевищує всі можливі уявлення про цей предмет.

  Медикаментозний аборт — це переривання вагітності за допомогою лікарських препаратів, які застосовуються на ранніх термінах вагітності і перешкоджають утворенню прогестерону, необхідного для виношування вагітності. Міні-аборт — переривання вагітності за допомогою негативного тиску, проводиться також на ранніх термінах вагітності. Інструментальний аборт — самий травматичний метод, його можна проводити навіть при 3-місячної вагітності. Проводиться вишкрібання слизової оболонки порожнини матки разом з плодовим яйцем.

  На пізніх термінах вагітність також можна перервати, але тільки за медичними показаннями, при наявності тяжких захворювань у вагітної жінки. Переривання вагітності виробляють в гінекологічному відділенні або шляхом видалення плоду після розкриття порожнини матки, або за допомогою введення в матку лікарських розчинів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.