Не можу завагітніти — що робити?

В один прекрасний день кожна жінка розуміє, що хоче бути матір’ю. Але вагітність — як лотерея. Навіть самі надійні засоби контрацепції не дають стовідсоткової впевненості, і дівчина вагітніє, зовсім цього не бажаючи. Буває ситуація навпаки: пара давно хоче дитину, і ніяк не виходить його зачати. У таких випадках жінки часто запитують: «Не можу завагітніти. Що робити?»

4 основні причини чому ви не можете завагітніти і що робити

 • жіноче або чоловіче безпліддя
 • захворювання, що знижують шанс завагітніти
 • несумісність партнерів
 • невдало вибраний час для зачаття
 • Що стосується перших трьох проблем, то вирішити їх допоможе тільки лікар, а також спеціальні обстеження і подальше лікування.

  Буває, що несумісність партнерів не можна виправити. В такому випадку, на жаль, жінці доведеться зачати від іншого чоловіка або пара усиновить дитину.

  А ось що стосується останньої проблеми, то можна спробувати вирішити її будинку.

  Для цього жінка повинна добре розбиратися в своєму менструальному циклі. В цьому випадку, щоб завагітніти, жінці потрібно вести календар місячних. Ви можете вести його в зручній для Вас формі. Можна використовувати спеціальний календарик, в якому Ви будете значками виділяти дні, коли настає менструація. Ви можете записувати дні, коли настають місячні, на окремий листочок, при цьому можна давати характеристику кожному дню (наприклад: 5 квітня — мізерні виділення, 6 квітня — сильні, 7 квітня — нормальні).

  Вести такий календар корисно для кожної жінки. По-перше, жінка знатиме середню тривалість місячних і менструального циклу. Менструальний цикл — кількість днів від першого дня однієї менструації до першого дня наступної. По-друге, жінка зможе швидко дізнатися про затримку і вчасно звернутися до лікаря. І нарешті, по-третє, жінка зможе вирахувати найбільш сприятливий час для зачаття. Отже, якщо не виходить завагітніти, треба визначити період овуляції. Це час, коли шанс завагітніти найбільш високий. Овуляція — готовність дозрілої яйцеклітини до з’єднання зі сперматозоїдом. Період овуляції триває дуже короткий проміжок часу (всього 12-48 годин), і після цього яйцеклітина помирає. Потрапити під час овуляції досить важко, тому багато жінок довго не можуть завагітніти. Найбільш точно визначити овуляцію.

  Вам допоможе менструальний календар. Чим довше Ви ведете календар, тим краще, тому що так легше визначити середні показники менструального циклу.

  Яким чином визначити овуляцію?

  Для початку визначаємо середню кількість менструального циклу. Потім ми повинні вирахувати з цього числа 14 (середня кількість днів, що витрачається на менструацію і підготовку нової яйцеклітини). Отримане число — зразковий день менструального циклу, в який у Вас настає овуляція. Не плутайте його з календарним числом, тому що вони можуть не збігатися. Приклад обчислення: 28 днів (цикл) — 14 днів (період менструації та підготовки) = 14 день. Приблизно на 14 день менструального циклу жінка з такими показниками має найбільший шанс зачати дитину. Однак треба пам’ятати, що результати приблизні, тому потрібно звернути особливу увагу на 1-2 дні до і після овуляції. Ну от ви і визначили свій період овуляції.

  Що потрібно робити, щоб швидше завагітніти?

 • Період овуляції (читай далі як дізнатися про наближення овуляції) і 1-2 дня перед і після неї — найбільш відповідний для Вас час. Активно займайтеся сексом у ці дні.
 • Пам’ятайте, що сперматозоїди живуть в організмі жінки 7 днів. Тому активний секс можна практикувати вже за тиждень до овуляції.
 • Ви можете намагатися зачати в період після місячних до того, як до наступної менструації залишиться 6-10 днів.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.