Назонекс — інструкція: застосовувати з обережністю

Назонекс — це високоактивний синтетичний глюкокортикостероїд для місцевого застосування. Препарат знімає запалення, свербіж і зменшує прояви алергічних реакцій, не викликаючи при цьому загального впливу на організм. Застосовується для лікування і профілактики сезонного та цілорічного алергічного нежиті.

Механізм дії НАЗОНЕКС

Назонекс (діюча речовина — мометазон) випускається міжнародною фармацевтичною компанією Шерінг-Плау у флаконах у вигляді назального дозованого спрею і являє собою глюкокортикостероїдної засіб (ГКС) для місцевого (у ніс) застосування.

При упорскуванні в ніс назонекс зменшує запальні і алергічні реакції. Дози препарату, які отримує при цьому хворий, не надають загального впливу на організм.

Механізм дії НАЗОНЕКС полягає в тому, що він гальмує вивільнення біологічно активних речовин, які викликають запальну реакцію. Відбувається це шляхом складного ланцюжка біохімічних реакцій, що призводять до того, що у вогнищі запалення виробляється менше простагландинів (саме вони є основними медіаторами запальних і алергічних реакцій).

Зменшується і кількість запальної рідини у вогнищі запалення, до вогнища спрямовується менше імунних клітин, що сприяє зниженню інфільтрації (це один з етапів запального процесу) і грануляції (розростання молодої сполучної тканини на місці запалення), тобто препарат перешкоджає утворенню рубцевих змін в місці запалення. Важливою властивістю НАЗОНЕКС є те, що він гальмує розвиток негайних алергічних реакцій, а також пригнічує алергічний процес як на ранній, так і на пізній стадії.

При упорскуванні в ніс у кров потрапляє менше 0,1% препарату, тому він не проявляє системної дії.

Показання та протипоказання для призначення НАЗОНЕКС

Назонекс призначається при наступних захворюваннях і станах:

 • при лікуванні як сезонного, так і цілорічного алергічного нежиті у дорослих, підлітків та дітей з дворічного віку;
 • при загостренні хронічних запальних захворювань придаткових пазух носа (гайморит, фронтит) разом з протимікробними засобами; дітям в цьому випадку назонекс призначають з 12 років;
 • для попередження загострень сезонного алергійного нежитю середньої тяжкості і тяжкого (курс профілактики проводиться не пізніше, ніж за два тижні до початку сезону появи пилку рослин).
 • Застосування НАЗОНЕКС протипоказано:

 • при важкому гнійному процесі в порожнині носа, якщо не проводиться антибактеріальне лікування;
 • в післяопераційному періоді або після травми носа — ГКС знижують згортання крові та може початися кровотеча;
 • при туберкульозі легень, нелеченной грибкової, бактеріальної і вірусної інфекції, у тому числі викликаної вірусом герпесу з ураженням очей;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату;
 • у віці до двох років.
 • При вагітності та годуванні дитини грудьми назонекс призначають тільки в тому випадку, якщо очікувана користь від його застосування виправдовує передбачуваний ризик для плода та новонародженого, так як клінічних досліджень з цією групою хворих не проводилося.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.