Навіщо жити?

Питання, яке буде порушено в нашій статті — це питання екзистенціального плану. Що ховається під цим хитромудрим словом? Все дуже просто. Питання про сенс життя — це питання, відповідь на який, повинен знати кожна людина. Повинен знати хоча б приблизно. Сенс. Що таке сенс? Найчастіше в нашому світі — це мета. Мета життя. Яка вона і чи відрізняються цілі різних людей? Чи є одна єдина мета для всіх? Давайте разом подумаємо над цими непростими екзистенційними питаннями. Отже:

Навіщо жити?

На жаль, немає загальної відповіді на таке питання. Справа в тому, що сучасна наука ще поки не в змозі розповісти нам про те, як влаштований наш світ. Людство знає багато чого. І такі науки як фізика, хімія і математика дозволили відкрити завісу, якою покрита природа і сенс її існування. Таким чином немає відповіді на питання про те, чому існує життя і навіщо вона існує?

В ході еволюції людини склалося так, що він навчився розуміти — все в природі звичайно, в тому числі і він. Саме ця думка змусила наш вид так перевершити всі інші. Який сенс життя якщо вона не вічна? Що ж робити людині, щоб виправдати власне існування? Ця проблема так і не вирішена, але люди знайшли порятунок у себе.

Кожна людина відчуває власний індивідуальний досвід, який ніяк не може бути повторений іншими людьми. Виходячи з цього досвіду людина будує своє життя. І саме в ньому він черпає сенс свого існування. До чого це все? А до того, що кожна людина може відокремитися від природи і знайти в собі самому сенс свого ж існування. Ось, навіщо людина живе.

Наше життя наповнена величезною кількістю подій, які відбуваються з нами кожну секунду. Саме за це вже можна жити. Бути може у всьому всесвіті існує тільки одна сонячна система, яка змогла утворити життя з космічного пилу. Жити і насолоджуватися життям дозволяє навіть тільки той факт (науково підтверджений), що будь-яка людина складається із залишків космічного тіла, а саме супер нової зірки. Ми всі — частина цього неймовірного світу. Потрібно бути вдячним тому, що в поєднанні величезної кількості чинників ми отримали шматочок часу, який подарував нам життєву енергію. Як сказав один із відомих астрофізиків: «Ми — діти зірок». Потрібно жити, тому що у нас немає іншого виходу і, напевно, є тільки один шанс, який нам випав.

Жити треба тут і зараз, так як тільки це — реальність. Минуле — це ілюзія, яка обумовлена роботою нашої нервової системи. Все що було раніше більше не існує. Все що залишилося — це образи минулого, картинки, які не мають ніякої матеріальної основи. Майбутнє — ілюзія, яка вдячна своєму існуванню, знову ж таки, неймовірно розвиненому людському мозку. Саме тому кожна мить — це мить життя. Ось навіщо потрібно жити. Потрібно жити, щоб знаходиться тут і зараз у всьому просторі всесвіту і бути частиною загального цілого.

Крім того, навіть наша Земля настільки велика, що кожна людина зможе знайти себе на ній. Життя навколо постійно кидає нам виклик і тільки від нас самих залежить, чи скористаємося ми їм або відмовимося від нього.

Тому, наступного разу коли ви, дорогий читачу, запитаєте про сенс життя, то подумайте про те, що навіть всесвіт не знає, навіщо вона існує. Вона існує заради самого існування. Нам здається, це гідний приклад для наслідування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.