Навіщо потрібно двокрапка?

знаки — це система символів, що використовуються в мові на листі. Однакові знаки пунктуації в різних мовах ставляться по-різному і мають різне значення. В цілому, вони необхідні щоб структурувати письмову мову, адже в ній не чути пауз або інтонацій які ми могли б вимовити вголос у звичайній ситуації.

Двокрапка — розділовий знак, який ставиться всередині пропозиції. Навіщо потрібно двокрапка — воно означає, що частини, між якими воно поставлено, пов’язані між собою або відрізняються один від одного. Воно використовується як у простих, так і в складних пропозиціях і покликане загострювати увагу на тому, що слідує за ним.

Навіщо потрібно двокрапка в письмовій мові

 • Двокрапка необхідно ставити при перерахуванні після узагальнюючого слова «Скільки ж у тому магазині було видів солодощів: шоколад, тягучка, карамель, мармелад, солодка вата і булочки з корицею».
 • Навіщо потрібно двокрапка твір, якщо ви пишете його, по літературному твору, часто вимагає цитат з першоджерела. У пропозиціях з прямою мовою, двокрапка розділяє слова автора і пряму мову. «Я витримав довгу паузу і сказав:« Він поїхав назавжди, він ніколи більше сюди не повернеться ». Вставляючи в свій твір цитату з тексту, поставте двокрапку, а потім лапки.
 • У складних пропозиціях двокрапка використовується, якщо одне з простих речень пояснює або доповнює інше «Він знав що вбивця все ще знаходиться в кімнаті, у нього були на те причини: сліди були у всій кімнаті, крім дверей».
 • Отже, якщо вам потрібно написати навіщо потрібно двокрапка твір міркування, ви зможете пояснити, що воно необхідно щоб акцентувати увагу на будь-яких частинах пропозиції, які відрізняються від основного тексту. Перерахування однорідних членів речення, виділення прямої мови, а також при наявності пояснення одного речення іншим.

  Пишіть грамотно!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.