Навіщо потрібні розділові знаки?

знаки — символи, що використовуються для оформлення тексту. Навіщо потрібні розділові знаки — вони виконують у письмовому тексті функції розподілу і виділення смислових частин, пропозицій, словосполучень і слів, а також вказують на відносини між елементами тексту, їх завершеність, емоційне забарвлення і інтонації. Знаки пунктуації роблять текст більш чіткі і зрозумілим при читанні.

Без правильного розуміння, навіщо потрібні розділові знаки твір не напишеш, всі думки в ньому переплутаються і вийде справжня безладна словесна каша. Поговоримо про кожного знаку окремо.

Навіщо потрібні розділові знаки

 • Точка — в листі використовується для завершення пропозицій та відділення одного речення від іншого «На вулиці йде дощ. Я вирішив залишитися сьогодні вдома. », І для скорочення слів« і т.д. — І так далі ».
 • Многоточие — використовується для позначення паузи або незакінченою думки. «Так, я весь час думаю про те, як все могло б скластися, що було б з нами … Чому ти запитав у мене про це саме зараз? », При позначенні пауз при різкому переході від одного дії чи думки до іншого« Він мовчки слухав … Раптом різко схопився і почав говорити, що не згоден і ніколи не зробить того, що йому веліли. »
 • Знак оклику — завершує пропозицію і позначає емоційне забарвлення — хвилювання, здивування, гнів, сильна радість і багато інших в залежності від контексту самої пропозиції. «Швидше! Інакше ми встигнемо! »Знак оклику може ставитися не тільки в кінці речення, їм можна виділяти звернення« Панове! Ми скоро починаємо. »Або після вигуку« Ах! Мені шалено шкода! «
 • Знак питання — зазвичай ставиться в кінці речення і виражає питання або сумнів. «Навіщо потрібні розділові знаки ДПА (державної підсумкової атестації)? Вони є невід’ємним атрибутом правильної письмової мови або формальністю? »Відповідь на це питання, звичайно ж — без правильного використання розділових знаків неможливо грамотно писати.
 • Навіщо потрібні пунктуаційні знаки пунктуації

 • Кома — використовується всередині пропозиції для відділення його частин один від одного (однорідні члени речення, причетні і дієприслівникові звороти, прості речення в складі складних і багато іншого. «Сонце світило так яскраво, що навіть комахи поспішали сховатися від нього» — складнопідрядне пропозицію. «Тільки дійшовши до роботи, я згадав, що залишив всі документи дому» — дієприкметниковий оборот.
 • Двокрапка — ставиться всередині пропозиції і означає, що частина до нього пов’язана з частиною після нього. Двокрапка ставиться при перерахуванні після узагальнюючого слова «А як багато було там було квітів: іриси, нарциси, хризантеми, гербери, лілії і троянди». Двокрапкою поділяють слова автора і пряму мову «Я подумав:« А що, якщо щось піде не так? ». Також двокрапка використовується в складному реченні, якщо одна з частин доповнює або пояснює другу «Він прийняв це рішення швидко, не замислюючись, у нього були на те причини: він знав що це правильно».
 • Тире — використовується всередині пропозиції і часто замінює пропущені слова або спілки. «Любляча сім’я — справжнє щастя» підмет і присудок є іменниками, тире можна прочитати як пропущене слово «це». Також тире використовують для позначення прямої мови. — Саме це я і хотіла тобі сказати, — сказала вона, і зробивши паузу додала, — але ти ніколи мене не слухав.
 • Точка з комою — ставиться в реченні, якщо в ньому багато складових і ком, для поділу частин. «Сонячні відблиски скакали всюди, відбиваючись від водної гладі; хто б міг подумати, що така погода може бути в середині осені».
 • Ось навіщо потрібні пунктуаційні знаки пунктуації — вони допомагають структурувати пропозицію і виділити окремі його частини.

  Навіщо потрібні авторські розділові знаки — вони допомагають сформулювати думку і звернути увагу читача саме на той момент, який він вважає найбільш важливим, навіть якщо за правилами, така розстановка знаків неможлива.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.