Навіщо потрібні коми?

Кома — це знак пунктуації. Це маленький, але дуже важливий знак. Щоб зрозуміти, наскільки важливі коми, досить пригадати приклад «страчувати не можна помилувати». Від того, де поставлена кома, багато в чому залежить сенс написаного. Можна написати ціле твір навіщо потрібні коми, але ми поговоримо про конкретні випадки і прикладах.

Кома служить для виділення та поділу частин, виділення одного або кількох елементів і розстановки інтонацій. При читанні кому можна розуміти як невелику паузу. Вона орієнтує людину, і направляє.

Навіщо потрібні коми в тексті

Продовжимо міркування навіщо потрібні коми прикладами і правилами розстановки ком. Наприклад, комами відокремлюють однорідні члени речення якщо між ними немає союзу. «Мама купила в магазині хліб, масло, сир і печиво». Без ком таке перерахування візуально зрослося б в один потік слів.

Коми використовуються для виділення визначень, якщо вони стоять після обумовленого слова — «Кома, розділовий знак, який використовується в російській мові». Якщо визначення не виділити комами, воно просто загубиться в реченні.

Також коми використовують для виділення обставин — «Завдання було виконано, незважаючи на труднощі». Для виділення причетних і дієприкметникових оборотів — «Діти повернулися додому, вдосталь нагулявшись на вулиці».

Навіщо потрібні коми при письмовому спілкуванні

Кому необхідно ставити для виділення звернень «Шановна Ольга Леонідівна, вчора я отримав ваш лист». Тепер трохи життєвих прикладів, в яких відсутність або наявність коми після звернення змінює зміст: «Ідіот викинув важливі документи!», Якщо коми після слова ідіот немає, значить йдеться якомусь ідіота, який сильно напартачив, якщо ж кома після слова ідіот є , то тоді ідіотом називають співрозмовника, і мабуть це він напартачив.

Кому використовують для відділення вигуків «Ой, це так несподівано!», так на вигук посилюється смислове навантаження, якщо ж читати таку пропозицію без коми, створюється відчуття, що це жарт або сарказм. Ось навіщо потрібні коми на листі, особливо якщо ви спілкуєтеся зі співрозмовником за допомогою листування, при неправильній розстановці ком, вас можуть неправильно зрозуміти.

Коми потрібні для виділення уточнень «Чекайте дзвінка завтра ввечері, після 18.00». Так ми звертаємо увагу людини на саме уточнення і його буде складніше пропустити і не помітити. Для виділення вступних слів «Безсумнівно, в той день сталося маленьке диво». У такій пропозиції, якщо прибрати кому сенс також може змінюватися, наголос може зміститися на слова «в той день», на слово «трапилося», або на слово «маленьке» і кожен раз буде змінюватися зміст написаного.

Тепер поговоримо про те, навіщо потрібні коми в пропозиціях складних, складнопідрядних і складносурядних. Коми використовуються для поділу простих речень у складі складносурядного «На вулиці стояла спека, і йшов теплий дощ» і складнопідрядні «Вона заспокоїлася, коли дізналася, що причин для хвилювання не було» і складного безсполучникового пропозиції «Трава зеленіє, сонце стає тепліше, думки не йдуть в голову ». Тепер розберемо приклади того, як порушується будова складного речення, якщо в ньому немає ком «Сонце світило в повітрі віяло теплом красиво літали ластівки», при прочитанні можуть вийти досить дивні прості речення: сонце буде світити в повітрі і теплом буде віяти красиво.

І, нарешті, коми використовуються для розділення прямої і непрямої мови «Вона сказала, що я схожий на ідіота». Ця пропозиція без коми можна було прочитати, внісши в нього інший зміст: «Вона сказала« що? »Я схожий на ідіота».

Таким чином, коми допомагають розділити ціле на частини, допомогти виділити один або декілька елементів і виділити смислові частини і інтонації.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.