Навіщо потрібна пунктуація?

Пунктуація — це система знаком і символів, що використовуються в письмовій мові, вироблена в рамках цієї мови. Пунктуація в російській і англійській мові може мати загальні знаки, але правила їх постановки будуть сильно відрізнятися.

Розуміння того, навіщо потрібна пунктуація, допомагає писати грамотно і легше висловлювати свої думки. Пунктуація потрібна для того, щоб полегшити читання тексту, вона відокремлює пропозиції, і їх частини один від одного, тим самим дозволяючи виділити певну думку.

Основні пунктуаційні знаки пунктуації та їх функції в російській мові

Починаючи міркування навіщо потрібна пунктуація, слід знати, які бувають знаки пунктуації, адже їх багато і кожен виконує свою роль і функцію. Пунктуація може використовуватися в тексті як усередині однієї пропозиції, так і для поділу декількох різних пропозицій.

Навіщо потрібна пунктуація в тексті

 • Точка — відокремлює одну пропозицію від іншого і позначає нейтральну інтонацію. «Сьогодні я буду ночувати один.» Також використовується для скорочень. «І т.д. — І так далі ».
 • Знак оклику — відокремлює пропозиції друг від друга, висловлює емоції подиву, страху, захоплення і багато інших «Швидше, ти повинен поспішати!», знаком оклику можуть виділятися звернення всередині пропозиції, так підкреслюється інтонація «Хлопці! Будь ласка, не запізнюйтесь на збори. »
 • Знак питання — відокремлює одну пропозицію від іншого, висловлює сумнів або питання «А ти впевнений, що все зробив правильно?»
 • Навіщо потрібна пунктуація всередині пропозиції

  Без розуміння навіщо потрібна пунктуація твір вийде нечітким, всі думки зіб’ються в купу, а зміст їх може переплутати, без правильного виділення частин.

 • Кома — поділяє частини пропозиції, допомагає виділити окремі думки або звернення, відокремити один від одного прості речення в складі складного. «Мені не важливо, що ти думаєш про це» — складнопідрядне речення, «На обід були запропоновані борщ, пюре з котлетою, салат і компот з кураги» — однорідні члени речення.
 • Двокрапка — акцентує увагу на чому-небудь, що слідує за ним, розмежовує частини пропозиції, пов’язані між собою, що пояснюють одне одного, розмежовує слова автора і пряму мову, або позначає початок перерахування. «На прилавку лежали всілякі пиріжки з різними начинками: з капустою, з картоплею, з сиром, з яблуками, з повидлом і вареним згущеним молоком.» — Перерахування. «Подумавши і витримавши довгу паузу, він відповів:« Ні, ми ніколи не зможемо бути разом », і швидко вийшов із кімнати».
 • Тире — використовується для позначення паузи, замінює пропущені слова, позначає пряму мову. «Правильне харчування — запорука здоров’я та довголіття» — тире можна читати як слово «це». «- У скільки ви завтра зможете підійти? — Запитала касирка. — В 3:00, — відповіла покупниця. »- Пряма мова.
 • Точка з комою — використовується в пропозиціях зі складним складом, там де для відділення частин коми вже не достатньо. «Це був сильний теплий вітер, несе всі біди та негаразди за собою, що робив світ краще з кожним вдихом, наповнює легені радістю; я вперше відчув його на море, і з тих пір прагнув відчути його знову і знову, рік за роком повертаючись в знайому гавань. »
 • Знаючи навіщо потрібна пунктуація твір міркування ви напишіть зрозуміло і грамотно, зможете висловити свою думку. Ви зможете звернути увагу саме на ті моменти, які вам необхідно загострити, а якщо ви зробите це згідно з правилами, це покаже іншим людям що ви грамотна людина.

  Навіщо потрібна пунктуація ДПА (державна підсумкова атестація) вважає, що без пунктуації нікуди, і ретельно перевіряє на своїх іспитах наявність цих знань. І дійсно, тільки правильно використовуючи пунктуацію, ви зможете зробити так, щоб вас правильно зрозуміли в будь листуванні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.