Навіщо потрібна крапка з комою?

Точка з комою — це знак, який відокремлює частини пропозиції друг від друга, не є парним. Багато людей використовують крапку з комою тільки для смайликів, але в неї є й інші набагато більш корисні ролі і способи застосування. Насправді, то навіщо потрібна крапка з комою — поділ пропозиції на складові в тому випадку, коли коми для цього вже не достатньо, наприклад якщо ком у реченні вже й так занадто багато.

Навіщо потрібна крапка з комою в безсполучникових складних реченнях

У безсполучникових складних реченнях крапка з комою потрібна для поділу простих речень із його складі, застосовується вона в пропозиціях, де багато ком, щоб уникнути плутанини. Наприклад «З правого боку темніло нескінченне синє море; зліва все також було море, здавалося в тіні корабля ще більш темним і глибоким, і тільки там, далеко, попереду на лінії горизонту, здалася заповітна тонка смужка суші».

Навіщо потрібна крапка з комою в складносурядних реченнях

У складносурядних реченнях ставиться крапка з комою, якщо до його складу входять досить складні за складом пропозиції з великою кількістю ком. «Усе своє свідоме життя він мріяв бути мандрівником, досліджувати далекі країни, об’їхати весь світ, а одного разу він просто зібрав найнеобхідніші речі в невеликий саквояж, оплатив всі рахунку і зник без сліду».

Навіщо потрібна крапка з комою в простих реченнях

Точка з комою також використовується для поділу однорідних сильно поширених членів речення, особливо якщо в їх складі є коми. «У крамниці чудес були зібрані всі самі незвичайні речі: кришталеві кулі, що пророкують людині майбутнє при погляді на них; різнокольорові крихітні пташки, що співають як красиво, що будь-який забував про всі свої біди; гаманці з дрібними мідними монетами, які ніколи не стають порожніми; і ще настільки все, що захоплює дух ».

Навіщо потрібна крапка з комою в складнопідрядних пропозиціях

І ще один приклад того, навіщо потрібна крапка з комою — це поділ поширених супідрядних пропозицій в складі яких є коми і самі вони не пов’язані союзом.

«Багато що змінилося, відколи він був в цих місцях в останній раз; будинку занепали і стали бляклими, вицвілими, від дощів і палючого сонця; люди ходили по вулицях тихі, немов миші, що нагадують привидів самих себе».

Отже, крапка з комою використовується в тих пропозиціях, які мають складні складові частини, і для поділу яких, коми вже не достатньо, тому що може виникнути плутанина.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.