Натуральні засоби, що сприяють зачаттю: рослини в допомогу

Коли ви приймаєте рішення завагітніти, ви навряд чи замислюєтеся про можливі складнощі та проблеми, які постануть на вашому шляху. На жаль, багато жінок на власному прикладі переконуються, що це не так. Якщо ваш менструальний цикл відхиляється від норми (тобто менше або більше 28 днів), або нестабільний цикл, тривалість якого різко змінюється кожен місяць, точно спрогнозувати період овуляції може бути дуже важко. Якщо ви нещодавно відмовилися від гормональної контрацепції, не переживайте: потрібно якийсь час, щоб цикл повністю відновився і нормалізувався. На жаль, коли ви вирішуєте завагітніти, ви менше всього хочете чекати. Тут вам на допомогу прийдуть народні гомеопатичні засоби і харчові добавки, що сприяють відновленню гормонального балансу.

Авраамове дерево

Авраамове дерево (Вітекс, прутняк звичайний, «монаший перець») має здатність виліковувати гормональні порушення жіночої репродуктивної системи. Вітекс нормалізує функцію гіпофіза і допомагає відновити баланс рівнів естрогену і прогестерону, необхідних для зачаття. Плоди Авраамового дерева використовуються для усунення проблем в період менопаузи, і в разі передменструального синдрому. Усуваючи ці проблеми, Вітекс нормалізує і психологічний стан жінки. При регулярному використанні ефективність препаратів на основі Вітекс з часом зростає (тобто, чим довше ви їх приймаєте, тим краще результат).

Червона конюшина

Червона конюшина (красноголовнік) — багате джерело рослинних естрогенів, відомих як ізофлавони. Жінки з високим рівнем ізофлавонів в раціоні не тільки знижують ризик розвитку раку грудей (конюшина також знижує ризик розвитку раку простати у чоловіків), але і менше страждають від симптомів менопаузи. Ізофлавони захищають від раку грудей, блокуючи рецептори естрогену і таким чином запобігаючи перевантаження естрогенами, яка стимулює надмірний ріст клітин в молочній залозі і в матці. Червона конюшина також нормалізує вироблення жіночих статевих гормонів та живить матку. Крім того, конюшина містить кальцій і магній, які сприяють розслабленню нервової системи і підвищують фертильність.

Елеутерокок

Елеутерокок (женьшень сибірський) здавна використовується в традиційній китайській медицині для підтримки життєвої енергії. Вважається, що препарати елеутерококу підвищують працездатність і витривалість організму, залучаючи в енергетичну сторону обміну речовин недоторканний запас ліпідів і тим самим знижуючи навантаження на вуглеводну підсистему виробництва енергії. Регулярний прийом елеутерококу збільшує фізичну і розумову працездатність і знижує захворюваність, в тому числі грипом і простудними захворюваннями. Профілактичний прийом елеутерококу також знижує ризик розвитку гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця. Як і женьшень, елеутерокок нормалізує рівень цукру і холестерину в крові, благотворно впливає на загальний обмін речовин і покращує функціонування статевих залоз, нормалізує гормональний баланс.

Гінкго білоба

Гінкго білоба єдине з відомих науці рослин, що містить специфічні речовини — гінкголіди і білобаліди, які підвищують еластичність стінок кровоносних судин, надають судинорозширювальну дію, пригнічують запальні реакції шляхом інгібування фактора активації тромбоцитів (ФАТ), запобігаючи їх агрегацію і покращуючи циркуляцію крові в судинному руслі. Підвищений рівень ФАТ відзначається при таких захворюваннях, як астма, інфаркт міокарда, атеросклероз, аритмія серця. Лабораторні дослідження показали, що гінкго білоба покращує приплив крові до статевих органів, що забезпечує збереження здорового тонусу кровоносних судин. Крім того, гінкго білоба володіє сильною антиоксидантною дією.

Парааминобензойная кислота

Парааминобензойная кислота — це вітамін групи В (вітамін В10), який синтезується в організмі людини. Параамінобензойна кислота підвищує стійкість організму до дії ультрафіолетових променів, до збудників інфекцій і кисневого голодування. Параамінобензойна кислота бере участь у синтезі фолієвої кислоти і присутній в якості компонента в молекулах фолієвої і фоліновою кислот, бере участь в утворенні еритроцитів, попереджаючи розвиток анемії, а також допомагає засвоєнню жирів і білка, має лактогонние властивості — допомагає виробленню молока у годуючих мам. Крім того, параамінобензойна кислота покращує репродуктивну функцію у жінок, які тривалий час не можуть завагітніти. Так, за результатами клінічних досліджень, 12 з 16 жінок, що зазнають труднощі із зачаттям, після тривалого прийому параамінобензойної кислоти змогли благополучно завагітніти.

Антиоксиданти

Вітаміни C і E — важливі для здоров’я жінки вітаміни, антиоксиданти, що володіють кровоочисним дією. Вони відіграють найважливішу роль у нейтралізації шкідливого впливу зовнішніх факторів, уповільнюють старіння і запобігають руйнуванню клітин під дією вільних радикалів. Вітамін E особливо необхідний для репродуктивного здоров’я жінки. Дослідження показують, що прийом вітаміну Е в період планування вагітності суттєво підвищує вірогідність зачаття.

Листя малини

Листя малини тонізують м’язи матки і таза, розм’якшують зв’язки навколо родового каналу, що сприяє матковим сутичкам і прискорює процес пологів. Крім того, листя малини підтримують нирки, допомагають збалансувати в організмі кислотно-лужну рівновагу. Також містять спеціальні ферменти, що підсилюють захисні сили організму при боротьбі з вірусами.

Зелений чай

Зелений чай — ще один потужний антиоксидант, що поліпшує репродуктивне здоров’я жінки шляхом нейтралізації природних окислювальних процесів, що відбуваються в організмі під дією зовнішніх факторів (токсинів, сонячного випромінювання). Дослідження показали, що вживання однієї або більше чашки зеленого чаю в день вдвічі збільшує вірогідність зачаття протягом циклу.

Манжетка звичайна

Манжетка звичайна володіє терпким, кровоспинну, молокогонное, сечогінну, відхаркувальну, протизапальну і ранозагоювальну дію. Манжетка застосовується при розладі менструацій, болях в області малого тазу, білях, а також для промивання гнійних ран і носа при сильному нежиті і носових кровотечах

Кропива

Листя кропиви містять широкий спектр вітамінів і мінералів, необхідних для репродуктивного здоров’я жінки, в тому числі вітаміни A, C, D, K, калій, фосфор, залізо і сірку. Також листя кропиви містять кальцій — мінерал, що безпосередньо впливає на здатність жінки зачати і виносити здорову дитину.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.