Натуральні засоби лікування остеоартриту — полегшуємо біль без таблеток

загрузка...

Лікування остеоартриту спрямоване, в першу чергу, на полегшення симптомів захворювання (зокрема, болів у суглобах), а також на запобігання розвитку захворювання (подальшого ураження суглобів) і збереження здатності підтримувати нормальний спосіб життя. Вилікувати остеоартрит як такої неможливо, але полегшити симптоми, зберегти дієздатність суглобів і нормальний спосіб життя за допомогою лікування остеоартриту можна.

Самостійне лікування остеоартриту

Один з основних напрямків лікування остеоартриту — це заходи щодо підтримання гарної фізичної форми та нормальної ваги, ведення способу життя, не позначається на стані суглобів. Підняття тягарів, зайва вага (ожиріння), малорухливий спосіб життя — усе це приводить до додаткового навантаження на суглоби і може посилити симптоми остеоартриту.

 • Лікувальні вправи
 • Комплекс вправ — одне з найважливіших напрямків лікування остеоартриту незалежно від віку або рівня фізичної підготовки пацієнта. Лікувальний комплекс вправ при остеоартриті — це комбінація вправ на зміцнення м’язів і вправ, що поліпшують загальну фізичну форму людини.

  Якщо остеоартрит викликає біль, «задерев’янілість» суглобів, може здатися, що вправи, навпаки, погіршать ці симптоми. Однак насправді лікарі рекомендують навіть при лікуванні остеоартриту підтримувати активний спосіб життя: регулярні фізичні вправи зміцнять м’язи і суглоби, виправлять поставу, допоможуть боротися із зайвою вагою — а все це, в свою чергу, полегшує симптоми остеоартриту. Зрозуміло, самостійно підбирати комплекс вправ не варто — краще всього проконсультуватися з фізіотерапевтом.

 • Схуднення
 • Зайва вага, ожиріння в значній мірі посилюють симптоми остеоартриту, надаючи додаткове навантаження на ушкоджені суглоби. Особливому ризику піддаються суглоби стегон і колін, на які виявляється основне навантаження. Правильне, поступове схуднення при остеоартриті — поєднання фізичної активності та здорового, збалансованого раціону.

  Медикаментозне лікування

 • Знеболюючі препарати
 • Вибір знеболюючих препаратів (зокрема, анальгетиків) залежить від того, наскільки швидко прогресує захворювання і наскільки сильні болі, викликані остеоартритом. Для придушення симптомів можуть застосовуватися:

 • Парацетамол (ацетамінофен)
 • Нестероїдні протизапальні препарати: призначаються, як правило, в тих випадках, коли парацетамол та аналогічні болезаспокійливі засоби не допомагають придушити болі, викликані остеоартритом. Нестероїдні протизапальні препарати підрозділяються на дві категорії: традиційні препарати (ібупрофен, напроксен або диклофенак) і інгібітори циклооксигенази-2 (еторикоксиб, целекоксиб). Деякі випускаються у формі засобів для зовнішнього застосування, інші — у формі таблеток або капсул, що продаються тільки за рецептом лікаря.
 • Опіоїди: наркотичні болезаспокійливі препарати, показані при інтенсивних болях і здатні викликати ряд неприємних побічних ефектів (сонливість, млявість, нудота, запори). Препарати цієї групи, які застосовуються для лікування остеоартриту — кодеїн, трамадол, дігідрокодеін у формі таблеток або ін’єкцій.
 • Капсаіціновий крем або мазь: рекомендовані, в основному, при остеоартриті рук або колін. Капсаїцин блокує активність нервових волокон, що передають больовий імпульс, і, тим самим, пригнічує болісні симптоми остеоартриту. Наносити препарат необхідно на область шкіри навколо пошкодженого суглоба кілька разів в день.
 • Внутрішньосуглобові ін’єкції
 • Якщо стрімко прогресуючий остеоартрит призвів до поразки численних суглобів, одного тільки лікування болезаспокійливими препаратами може виявитися недостатньо для придушення болю. У таких випадках зазвичай призначаються внутрішньосуглобові ін’єкції — ін’єкції кортикостероїдів прямо в ушкоджений суглоб. Кортикостероїди зменшують пухлину суглоба і полегшують біль.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.