Натуральні соки і їх корисні властивості — обійдемося без зловживань

загрузка...

Фрукти та овочі є ключовою складовою здорової дієти, але у багатьох людей не вистачає часу або бажання, щоб з’їдати рекомендовані п’ять-шість порцій на день. Натуральні соки можуть стати прекрасною альтернативою фруктам і овочам. Замість того щоб купувати соки в магазині, придбайте соковижималку і експериментуйте з соками з різних овочів і фруктів.

фітохімікати

фітохімікати називають хімічні речовини, які присутні в рослинах. На даний момент виділені тисячі таких речовин; багато з них володіють антиоксидантними властивостями — захищають клітини від руйнування і знижують ймовірність розвитку деяких видів раку. У натуральних соках вітаміни, мінерали та антиоксиданти присутні в дуже високій концентрації — в одному стакані соку, як правило, міститься більше фітохімікати, ніж у стандартної порції фруктів або овочів.

Стимуляція імунної системи

Натуральні соки покращують здатність організму до відновлення, підсилюючи роботу імунної системи. Наприклад, апельсиновий сік багатий вітаміном С, фолієвою кислотою, калієм і біодоступними фітохімікати, які покращують здатність організму боротися з інфекціями та іншими хворобами.

Запобігання зневоднення

Містяться в натуральних соках електроліти значно знижують ризик зневоднення організму. Ці речовини покращують рух електричних імпульсів в організмі, допомагаючи контролювати баланс рідин і м’язові скорочення.

Лікування анемії

Натуральні соки з фруктів і овочів, багатих залізом, наприклад, з абрикосів, капусти, цибулі, буряка, моркви, селери і гарбуза, можуть бути ефективними засобами для лікування анемії. Зрозуміло, починати лікування цього порушення за допомогою будь-яких засобів можна лише після консультації з лікарем.

В останні роки споживання натуральних соків у світі суттєво зросла — в першу чергу тому, що їх користь підтверджується все новими дослідженнями. Наприклад, результати багатьох експериментів говорять про те, що соки сприяють запобіганню багатьох видів раку, захищають від інсульту та уповільнюють розвиток хвороби Альцгеймера.

Слід зазначити, що соки і нектари, які можна купити в магазинах, не завжди володіють такими корисними властивостями. Надлишок цукру в деяких з них може призвести до розвитку діабету другого типу.

Натуральні соки не рекомендується давати дітям віком до 6 місяців. Малюкам до одного року можна давати 0,5-0,75 склянки соку на день. Надмірне споживання соку дітьми може призвести до діареї, підвищеного газоутворення, болів у животі, і руйнуванню зубів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.