Натуральні ліки від алергії: працюють краще, ніж аптечні

Алергія — це неадекватна відповідь імунної системи на речовини, які не є шкідливими і небезпечними для організму. Є багато різновидів алергії, наприклад, харчова алергія або шкірна алергія. Алергічний риніт — це тип алергії, симптоми якого проявляються при реакції імунітету на різні частинки, які людина вдихає разом з повітрям.

Симптоми алергії:

 • Нежить, закладений ніс
 • Чхання
 • очі, що сльозяться
 • Сверблячка в носі і в горлі
 • Кашель
 • Втома
 • белокопитнік

  Це велике рунисте рослина росте в Азії, Європі та деяких регіонах Північної Америки. Настоянка з белокопитніка використовується в народній медицині при мігрені, спазмах у шлунку, кашлі, алергії і астми. Ефективність белокопитніка як засоби від алергії підтверджена науковими дослідженнями. Хоча принцип його дії ще до кінця не ясний, передбачається, що він блокує гістамін і лейкотрієни, речовини, за участю яких протікають алергічні реакції.

  Серед побічних ефектів белокопитніка нетравлення шлунку, слабкість, нудота, блювання, пронос і запор. Його не рекомендується приймати вагітним і годуючим жінкам, дітям, а також людям із захворюваннями печінки та нирок.

  Кверцетин

  Кверцетин — це різновид флавоноїдів. Хоча поки не вистачає наукових даних, щоб зробити остаточні висновки про ефективність кверцетину в якості ліків від алергії, передбачається, що він перешкоджає виробленню гістаміну. Кверцетин міститься в яблуках, ягодах, червоному винограді, каперси і чорному чаї. Він входить до складу багатьох харчових добавок.

  Каротиноїди

  Ці речовини належать до рослинних пігментів, найвідоміший з яких — бета-каротин. Його дія ще недостатньо вивчено, однак відомо, що недолік каротиноїдів у раціоні може привести до запалення дихальних шляхів. Морква, абрикоси, гарбуз, картопля, шпинат, капуста і зелень є відмінними джерелами каротиноїдів.

  Жирні кислоти омега-3

  Жирні кислоти омега-3 знаходяться серед найважливіших елементів, які повинні входити в наш раціон. У людей, які споживають достатню кількість омега-3, ризик розвитку сінної лихоманки значно менше, ніж у решти. Ця речовина міститься в рибі, маслі з насіння льону і волоських горіхах.

  Харчування

  Вживання деяких продуктів може посилити симптоми алергії. Визначити, яка саме їжа викликає таку реакцію, може допомогти доктор або виключення «підозрюваного» продукту з раціону на 1-2 тижні. Коли ви, по закінченні це часу, знову почнете вживати цей продукт, по реакції організму буде видно, чи є він причиною погіршення симптомів, чи ні.

  Кропива

  Чай і настоянка з кропиви, а також капсули з сухим екстрактом допоможуть позбутися таких симптомів алергії, як чхання та свербіж; дуже цікаво, що це палюче шкіру рослина ефективно знімає запалення.

  Промивання носа

  Цю просту процедуру часто використовують для полегшення симптомів сінної лихоманки. Зазвичай промивання роблять соляним розчином — він вимиває з носових проходів пилок, бруд і вбиває бактерії.

  Акупунктура при алергії

  Цією китайської лікувальній практиці вже більше 5000 років. Її дія неодноразово вивчалося і були отримані неоднозначні дані: деякі вчені дійшли висновку, що акупунктура абсолютно неефективна в якості засобу для полегшення симптомів алергії; в ході інших досліджень у випробуваних спостерігалося значне поліпшення.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.