Настоянка женьшеню: лідер з цілющим компонентам

Женьшень використовується в історії як лікарська рослина вже більше 5 000 років. Це одне із самих високо цінуються рослин на Сході, де женьшень отримав репутацію майже чарівного засобу, здатного поліпшити здоров’я і загальну енергію організму. Назва роду женьшеню «Panax» походить від грецького слова, що означає «панацея». Слово «женьшень» означає «чудо світу». Обидва терміни відносяться до цілющим властивостям рослини.

Хоча у світі існує багато різновидів женьшеню, найкориснішим є азіатський женьшень. Він містить цілих 29 різних цілющих компонентів, в той час як інші види містять лише вісім-дев’ять.

Азіатський женьшень містить речовини, що перешкоджають старінню, такі як антиоксиданти і подібні інсуліну речовини, які не знайдені ні в якому іншому типі женьшеню.

Корисні властивості

Настоянка женьшеню стимулює нейрони в корі головного мозку, покращує рефлекси, і є ефективним засобом при різних депресивних станах, безсонні і слабкості. Ця настоянка може використовуватися для лікування або профілактики різних захворювань центральної нервової системи. Втрата тонусу м’язів, втома, слабкість нервової системи, зниження працездатності, перебування у несприятливих умовах навколишнього середовища — все це показання до застосування настоянки женьшеню. Це засіб також покращує діяльність серцево-судинної системи.

На Далекому Сході вважають, що женьшень зберігає молодість і продовжує життя.

антиоксидантів властивості женьшеню корисні пацієнтам з хворобами серця, так як сприяють зменшенню окислення ЛПНЩ-холестеролу. Женьшень чинить захисну дію на мозкову тканину.

Женьшень благотворно впливає на розумові здібності, покращуючи сприйняття і пам’ять, підвищуючи швидкість реакцій, і покращуючи виконання діяльності, що вимагає точності і розумового уваги.

Здатність женьшеню знижувати рівень цукру в крові корисна для деяких діабетиків. Женьшень не зменшував рівень цукру в крові до небезпечно низьких значень в наукових дослідженнях, але діабетикам рекомендується проконсультуватися з лікарем перед використанням настоянки женьшеню.

Спортсмени зазвичай використовують женьшень, щоб збільшити фізичну силу і витривалість. Наукові дослідження не показують прямого зв’язку споживання женьшеню із збільшенням спортивних можливостей, але застосування женьшеню може сприяти іншим факторам, що збільшує ці можливості. Стимулююча дія женьшеня посилює ефект кофеїну. Інші позитивні ефекти від регулярного споживання женьшеню можуть опосередковано сприяти поліпшенню спортивних результатів.

Згідно з різними дослідженнями, тонізуючі властивості женьшеню сприяють зміцненню імунної системи організму. Дослідження показали, що у пацієнтів, які страждають хронічним бронхітом, використання антибіотиків було більш ефективно, коли пацієнти також приймали женьшень. Женьшень також збільшував ефект вакцини проти грипу.

Деякі дослідження показують, що використання женьшеню знижує ризик розвитку раку у пацієнтів старше 40 років. Під час хіміотерапії у хворих на рак, які отримували ін’єкції женьшеню, спостерігалося збільшення маси тіла і поліпшення якості життя.

Як приготувати настоянку женьшеню

 • Взяти 10 г сушеного кореня женьшеню, нарізати на шматочки і помістити в скляну банку.
 • Залити сировину 100 мл 70% спирту або горілки.
 • Закрити банку і поставити настоюватися на шість тижнів.
 • Процідити настій через марлю чи паперовий фільтр. Віджати сировину.
 • Налити процеженную настойку в темну скляну пляшку. Підписати назву і дату. Зберігати настоянку щільно закритою у прохолодному темному місці.
 • При правильному зберіганні настойка буде придатною протягом п’яти років.

  Трав’яні настойки слід використовувати так само, як будь-які інші ліки. Перед використанням будь-якого рослинного засобу потрібно проконсультуватися з лікарем-терапевтом або травником.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.