Настоянка прополісу: очевидна користь

Корисне вплив на організм

Прополіс діє на віруси, на відміну від антибіотиків. У багатьох медичних журналах обговорюється роль прополісу в боротьбі з інфекціями верхніх дихальних шляхів, зокрема спричиненими звичайною застудою і вірусом грипу. Деякі дослідники стверджують, що корична кислота, що міститься в екстракті прополісу, запобігає розмноженню вірусів, але краще всього приймати прополіс протягом усього захворювання.

Основою багатьох корисних властивостей прополісу є те, що деякі з його компонентів, такі як флавоніди і етанолу, завдяки своїм антиоксидантним властивостям зв’язують вільні радикали. Деякі дослідження відзначають, що деякі з антиокисних фенолів у складі прополісу діють так само, як вітамін Е. Прополіс також володіє протизапальними властивостями, а також може запобігти утворенню тромбів.

Настоянка прополісу зазвичай може успішно застосовуватися в якості щоденної добавки, не викликаючи алергії. Вона містить білки, вітаміни і флавоноїди. Флавоноїди — це різновид метаболітів, вироблених рослинами, які часто володіють сильними антиоксидантними властивостями. У антиоксидантів є здатність скорочувати в організмі кількість вільних радикалів, які можуть потенційно перетворюватися на хворобу або рак. Таким чином, щоденне споживання антиоксидантів, таких як настойка прополісу, може знизити ризик розвитку раку і серцево-судинних захворювань.

Ті, хто вірить в силу біодобавок, цілеспрямовано приймають настоянку прополісу, коли відчувають, що починається вірусне захворювання, наприклад, кашель або грип.

Застосування

Кілька крапель настоянки — зазвичай одну чайну ложку — можна розвести у воді або соку і випити, або з’їсти, накапав на шматочок хліба. Вважається, що різке надходження в організм речовини, що володіє антибактеріальними властивостями, запобігає розвитку таких захворювань до того, як вони приймуть серйозну форму. Беручи настоянку прополісу, можна також зупинити діарею, оскільки прополіс здатний зменшити кількість збудників цієї хвороби в кишечнику.

Прополіс у вигляді настоянки також може застосовуватися безпосередньо на шкіру. Відкрита рани або подряпини можуть гоїтися швидше, і можливість розвитку інфекції знизиться, якщо настойку застосовувати регулярно. Угри, причиною яких часто є скупчення бактерій прямо під верхнім шаром шкіри, також лікують за допомогою настоянки прополісу. Деякі вважають, що при регулярному застосуванні настойки з’явилися рубці з плином часу зникають.

Офіційна медицина не вважає настоянку прополісу засобом профілактики або лікування будь-яких захворювань, але є багато людей, що використовують її, які можуть присягнутися, що вона ефективна. Дієтологи, які погоджуються, що прополіс містить корисні речовини, застерігають, що для досягнення значного ефекту необхідна величезна кількість прополісу. Ті, у кого є алергія на пилок, не повинні використовувати прополіс, оскільки можуть виникнути серйозні ускладнення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.