Настоянка півонії — заспокоїть і відрегулює сон

Однією з основних проблем сьогоднішнього дня є нервові розлади і особливо, порушення сну. У зв’язку з цим, снодійні ліки і транквілізатори набули широкого поширення в сучасному світі, тоді як існують набагато більш безпечні і досить ефективні рослинні засоби, які допомагають впоратися з багатьма проблемами.

Як діє настоянка півонії

Настоянка півонії ухиляється (марьиного кореня) — належить до групи седативних (заспокійливих) засобів рослинного походження. Півонія є багаторічним трав’янистим рослиною, з великим розгалуженим коренем, надземна частина якого має висоту до метра. Півонія занесений до Червоної книги як зникаючий вид рослин. Зростає Марьин корінь в основному в Сибіру, для приготування настоянки використовується корінь і наземна його частину.

Це рослина була відома ще стародавнім, його назва в перекладі з грецького означає «цілющий». Спиртова настоянка півонії — це світло-коричнева прозора рідина з особливим запахом. Вона чудово заспокоює, знімає нервову напругу, підвищує працездатність і адаптацію в будь-якому колективі. При нав’язливих станах, підвищеної тривожності і страхах настоянка півонії також допоможе заспокоїтися і знизить загальний фон напруженості. Під впливом настоянки півонії в організмі виробляється підвищену кількість ендорфінів — речовин, здатних значно поліпшити настрій і навіть викликати стан щастя.

Крім заспокійливого і легкого снодійного дії цей препарат здатний відновлювати обмінні процеси в організмі.

При яких захворюваннях призначається

Всім відомо, що від стану центральної нервової системи залежить стан всіх внутрішніх органів і систем, а також загальний стан організму в цілому. Тому настоянка півонії виявляє позитивний вплив при багатьох захворюваннях.

Перш за все, її призначають при функціональних розладах нервової системи (неврозах), легкої безсонні. Допоможе цей препарат також відрегулювати стан вегетативної нервової системи (ВНС), яка іннервує стінки кровоносних судин і внутрішні органи. При порушеннях ВНС з’являються різкі скачки артеріального тиску, тахікардія, припливи крові до обличчя і так далі. Саме вегето-судинні розлади лежать в основі таких станів, як клімакс і передменструальний синдром. Настоянка півонії чудово справляється з цими станами, які носять назви вегето-судинних дистоній.

Загальне заспокійливий вплив на центральну нервову систему призводить до зниження судомної готовності, знімає спазм гладкої мускулатури внутрішніх органів і кровоносних судин, а значить, сприяє зниженню артеріального тиску, нормалізації роботи серцево-судинної системи та внутрішніх органів.

Особливо показаний прийом настоянки півонії при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і жовчовивідних шляхів — у складі комплексного лікування це призводить до швидшому зняттю болю та інших неприємних відчуттів. Настоянку піона призначають при гастритах, дуоденітах, колітах, холециститах і холангітах.

Призначають настоянку півонії також при судомах — загальне заспокійливу дію на ЦНС сприяє зниженню судомної готовності. Позитивно впливає настоянка півонії на хворих з органічними захворюваннями головного мозку, розвиненими після травм і різних захворювань. Вона знімає у таких хворих дратівливість і агресивність і дозволяє адаптуватися в колективі.

Настоянку півонії приймають при різних шкірних захворюваннях: поєднання заспокійливого і поліпшуючого обмін речовин дії позитивно впливає на перебіг цих хвороб. Особливо допомагає настоянка півонії при шкірних захворюваннях, що супроводжуються сверблячкою, здатним приводити до безсоння, ще більш підсилює всі шкірні прояви.

Настоянка півонії володіє також і деяким протиракову дію, тому може застосовуватися у складі комплексного лікування онкологічних захворювань.

Протипоказання для застосування

Настоянка півонії протипоказана при захворюваннях шлунка з підвищеною кислотністю шлункового соку, так як вона сприяє підвищенню кислотності. Не застосовують настоянку півонії також при важких захворюваннях печінки, оскільки до її складу входить спирт, негативно впливає на клітини печінки. Не варто застосовувати настоянку піона і при гострому панкреатиті, також через наявність у її складі спирту. Настоянку піона можна застосовувати хворим з хронічним алкоголізмом, так як спиртова настоянка може викликати рецидив захворювання. Протипоказана настоянка півонії при низькому артеріальному тиску, вагітності і годуванні дитини грудьми.

Побічні ефекти при прийомі настойки півонії зустрічаються рідко і проявляються у вигляді млявості, сонливості, нудоти, блювоти і почуття дискомфорту в животі.

Як правильно приймати

Настоянку півонії приймають по 15-20 крапель тричі на день за півгодини до їжі. Як довго приймати цей препарат вирішує лікар — це залежить від багатьох обставин. Середній курс лікування — один місяць.

Настоянка півонії — це лікарський препарат, який може постійно перебувати в домашній аптечці.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.