Наслідки молочниці: чим загрожує недбале ставлення до здоров’я

загрузка...

Молочниця або кандидоз — це може бути не найнебезпечніша інфекція, але появи її вкрай неприємні, та й наслідки вчасно не пролікованих молочниці будуть давати себе знати постійно, у тому числі під час вагітності. Тому лікувати молочницю потрібно як слід, впливаючи не тільки на збудника інфекції, але і на загальний стан організму.

Чому з’являється молочниця

Молочниця або кандидоз статевих органів — це захворювання, яке викликається особливими грибками роду Кандіда, мають дріжджоподібних будова. Грибки роду Кандида майже завжди мешкають на слизових оболонках, в тому числі на статевих органах, не викликаючи при цьому захворювання. Молочниця з’являється при порушенні імунітету, коли знижуються захисні сили організму. У цьому випадку грибки починають активно розмножуватися і проникати вглиб слизової оболонки, викликаючи захворювання. Зниження імунітету та розвитку молочниці сприяють гормональні порушення, ендокринні захворювання, вітамінна недостатність, різні тривало перебігають хронічні захворювання, прийом антибіотиків, глюкокортикоїдних гормонів і гормональних контрацептивів.

Якщо молочницю вчасно не пролікувати, то вона перейде в хронічну форму з рецидивами до декількох разів на рік.

Ознаки молочниці

При гострому захворюванні на слизових оболонках зовнішніх статевих органів жінки з’являється почервоніння, набряк і білі творожистие нальоти. При знятті нальоту на його місці видно поверхневе порушення слизової оболонки — ерозія. Все це супроводжується сильним сверблячкою, печіння, іноді — порушенням сечовипускання.

Хронічна молочниця має менш виражені прояви, але вони можуть бути постійними або часто повторюваними.

У чоловіків молочниця зустрічається рідше, ніж у жінок і тут також має значення зниження імунітету. Проявляється молочниця у чоловіків почервонінням і набряком головки статевого члена, появою неприємного запаху і болів під час статевих контактів. Часто трапляється так, що, незважаючи на наявність у жінки молочниці, чоловік залишається здоровим, але при ослабленні організму (це може бути наслідком нервових перевантажень) у нього з’являються ознаки молочниці в той час, як у дружини ці ознаки вже пройшли.

Які наслідки може мати молочниця

Правильно і своєчасно пролікована молочниця проходить без сліду і не має ніяких наслідків.

Тривало протікає хронічна молочниця здатна повністю порушити інтимне життя, до того ж перехід в хронічну форму створює небезпеку збереження молочниці під час вагітності. Інфікування плода грибами зустрічається рідко, хоча дріжджоподібні гриби зустрічаються майже у 80% вагітних жінок. Тим не менш, зрідка зустрічаються важкі ураження грибами роду Кандіда внутрішніх органів плоду, наприклад головного мозку. Зазвичай же інфекція вражає пуповину, шкіру, слизову оболонку порожнини рота і дихальних шляхів. Ще рідше зустрічається генералізоване (всього організму) ураження плоду, яке, як правило, закінчується передчасним перериванням вагітності.

Новонароджена дитина може заразитися кандидозом, проходячи по родових шляхах жінки. У такому разі у нього з’являються характерні ознаки молочниці в порожнині рота, на яснах і внутрішніх поверхнях щік — почервоніння, набряклість і творожистие нальоти.

Одним з неприємних ускладнень молочниці є розповсюдження інфекції на сечовивідні шляхи та нирки. У цих органах інфекція може протікати довгостроково, викликаючи періодичні загострення та приєднання бактеріальної інфекції.

Як позбавитися від молочниці

Для цього потрібно, перш за все, поставити правильний діагноз. Діагноз молочниці підтверджується дослідженням мазка, взятого з статевих шляхів жінки, під мікроскопом або мікробіологічним дослідженням (посівом виділень на поживні середовища з метою ідентифікації збудника інфекції та його чутливості до протигрибкових препаратів). Один з найбільш точних аналізів — аналіз, при якому виявляється наявність ДНК грибів Кандида в крові (метод полімеразної ланцюгової реакції — ПЛР).

Після встановлення точної причини захворювання лікар призначає курс лікування протигрибковими лікарськими препаратами, які вбивають грибок Кандида. Для вагітних жінок існують спеціальні препарати, які не мають токсичного впливу на плід.

Одночасно проводиться загальне оздоровлення організму. Для зміцнення імунітету рекомендується прийом вітамінно-мінеральних комплексів, правильне харчування, помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, виключення стресів, важких фізичних і психічних навантажень.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.