Наслідки аборту — загрожує не тільки безпліддям

загрузка...

Наслідки аборту для жінки можуть бути як фізичними, так і психологічними. Незважаючи на те, що сьогодні переривання вагітності — цілком безпечна медична процедура, вона надає безумовне вплив на подальше життя жінки.

Прихильники аборту стверджують, що «аборт безпечніше, ніж пологи» і що це звичайна процедура, яка проходить для жінки без яких-небудь наслідків. Під абортом розуміють будь-яке переривання вагітності на терміні до 28 тижнів. Тим не менш, аборт — це не просто медична процедура, це важлива подія, яка може назавжди змінити життя жінки. Навіть якщо жінка не стикається з ускладненнями після аборту, він безумовно залишає слід у її серці. Адже перервати життя вашої дитини непросто, скільки б ви до цього не готувалися.

Фізичні наслідки аборту

Фізичні наслідки аборту можуть бути як незначними (нудота, блювання, біль у животі, діарея, судоми), так і вельми серйозними. Після аборту можливо вагінальна кровотеча, що не суперечить нормі, однак сильна кровотеча — це вже привід для занепокоєння, що свідчить про більш серйозних ускладненнях. Кровотеча — одне з найпоширеніших ускладнень переривання вагітності. Під час процедури лікар може випадково залишити деякі частини плоду в тілі матері, що може призвести до інфекції і, як наслідок, пошкодження внутрішніх органів. Існує також ризик травми або пошкодження шийки матки хірургічними інструментами, якщо вагітність переривається хірургічним способом. Перфорація матки може зажадати її хірургічного видалення, а це означає, що жінка більше не зможе завагітніти.

Психологічні наслідки аборту

Депресія — найпоширеніший «побічний ефект» штучного переривання вагітності. Більшість жінок розуміють, що аборт суперечить нормам моралі, і зроблений ними складний моральний вибір їх пригноблює. Однак обставини життя змушують жінок прийняти рішення зробити аборт. Нерідко жінки (особливо молоді незаміжні дівчата) бояться осуду сім’ї та оточуючих, інші не готові взяти на себе відповідальність дитини, треті не планували вагітність. Всі вони приходять на аборт. Коли вагітність перервана, жінки нерідко впадають у депресію, засуджують себе, жалкують про прийняте рішення. Вони намагаються відшукати способи, які захистили б їх від почуття провини, каяття і депресії.

Дослідження, проведене американськими вченими, встановило, що 56% жінок, які перенесли аборт, відчувають себе винними, а ще 26% жалкують про аборт. Оскільки аборт — це протиприродний акт, який суперечить природі жінки, її материнського інстинкту, вона потрапляє в психологічний конфлікт із собою, оточуючими людьми і світом. Тривожні і похмурі думки поступово поширюються на всі сфери життя жінки. Багато жінок розповідають про те, що бачать своїх ненароджених дітей уві сні, що ті переслідують їх протягом всього життя.

Більш того, якщо рішення про аборт було прийнято без згоди партнера, в стосунках пари настає охолодження, а їх сексуальне життя поступово сходить на «ні». Сукупність негативних психологічних наслідків аборту відома як постабортний синдром (ПАС). Постабортний синдром може провокувати антисоціальна і деструктивна поведінка у жінок; бути непрямою причиною наркоманії, алкоголізму, низької самооцінки, почуття неповноцінності, суїцидальних схильностей, сексуальної дисфункції і девіації, а також різних розладів особистості і навіть психічних заболеваній.Смерть матері

У рідкісних випадках ускладнення після аборту можуть призвести до смерті жінки. До таких ускладнень можна віднести сильне безперервне маткова кровотеча, пошкодження внутрішніх органів в результаті перфорації матки. Інфекції і непередбаченої реакції на наркоз також можуть призвести до смерті матері.

Підвищення ризику безпліддя

Кожен аборт підвищує ризик безпліддя і нездатності виносити вагітність. Штучне переривання вагітності як таке не завдає великої шкоди репродуктивному здоров’ю жінки. Шкідливі ліки, які застосовуються до і після аборту. Крім того, аборт підвищує ризик зараження різними інфекціями, що теж негативно відбивається на репродуктивній системі жінки і зменшує її жінки зачати і виносити дитину.

Всі описані фізичні та психологічні наслідки аборту по-різному виявляються або не виявляються у різних жінок. Деякі страждають від депресії, у той час як інші стикаються з фізичними ускладненнями. Наважуючись на цей важливий крок, слід пам’ятати, що аборт — це не «звичайна медична процедура», а насильницьке втручання в роботу організму, в якому немає необхідності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.