Наскільки ефективний Постинор?

Існує маса способів для запобігання небажаній вагітності, до них відносяться протизаплідні таблетки, внутрішньоматкові спіралі, презервативи та багато іншого. Єдиним «недоліком» цих методів є те, що про контрацепцію необхідно подбати заздалегідь. Як це не сумно, але відсоток легковажних жінок, які залишають вирішення проблеми небажаної вагітності «на потім», досить високий. В даному випадку запобігти вагітності допомагає Постинор, так як препарат відноситься до розряду екстреної (посткоїтальний) контрацепції. Але перед застосуванням пожежної контрацепції слід враховувати, наскільки ефективний Постинор в порівнянні з іншими протизаплідними засобами.

Механізм дії Постінора

Постинор ставиться до лікарських препаратів, що застосовуються в якості засобів екстреної контрацепції. До складу Постінора входить синтетичний аналог гормону жовтого тіла левоноргестрел в дозуванні 750 мкг. В упаковці міститься дві таблетки. Першу таблетку препарату необхідно випити не пізніше трьох діб після незахищеного статевого акту, а другу через дванадцять (але не пізніше шістнадцяти годин) після прийому першої дози.

Постинор має виражену протизаплідним, гестагенових і антиестрогенним ефектами. Механізм дії препарату полягає в наступному:

 • прийом Постінора напередодні овуляції гальмує вивільнення яйцеклітини, тобто блокує овуляцію;
 • прийом Постінора після овуляції викликає зміни в слизовій оболонці матки, що призводить до неможливості імплантації заплідненої яйцеклітини;
 • препарат викликає зміни цервікального слизу, вона стає густішою, в результаті чого проникнення сперматозоїдів в порожнину матки утруднюється;
 • Постинор порушує просування яйцеклітини по матковій трубі в порожнину матки.
 • Ефективність препарату

  В першу чергу ефективність Постінора залежить від часу прийняття першої таблетки. Тобто, чим раніше була випита перша доза, тим вище протизаплідний ефект. У загальній складності контрацептивна дія препарату проявляється в 85 відсотках випадків після незахищеного статевого акту. За деякими даними, Постинор запобігає не бажану вагітність у 98 відсотків жінок.

  У другу чергу протизаплідної дії препарату залежить від дотримання правил прийому. Дуже важливо правильно розрахувати час прийняття другої таблетки і своєчасно її випити. Проміжок між прийомами першої та другої таблеток повинен дорівнювати рівно дванадцяту годину (в крайньому випадку, не більше шістнадцяти). При цьому слід враховувати, що подовження періоду між прийомами зменшує можливість запобігання небажаній вагітності.

  третє, важливо пам’ятати, що прийом Постінора є тільки екстреної заходом для запобігання вагітності, і його часте застосування не допустимо, тому що препарат викликає не тільки серйозні порушення менструального циклу, але і знижується його ефективність. Тому Постинор допускається приймати не частіше трьох разів на рік.

  Крім того, протизаплідний ефект препарату безпосередньо залежить від наявності хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту (гастрит, ентероколіт, захворювання печінки). Хронічні процеси в травному тракті викликають порушення всмоктування поживних речовин і лікарських засобів, у тому числі і Постінора, внаслідок чого знижується його ефективність.

  Найчастіше прийом препарату супроводжується вираженими побічними ефектами, наприклад, блювотою. Блювота також впливає на ефективність препарату, так як висока ймовірність, що таблетка ще не встигла всмоктатися. При виникненні блювання необхідно негайно звернутися до лікаря для вирішення про подальше прийомі Постінора. Щоб уникнути подібних побічних ефектів, таблетки рекомендується приймати після їжі, запиваючи їх великою кількістю води.

  У разі прийняття першої таблетки протягом двадцяти чотирьох годин протизаплідний ефект досягає 95 відсотків. Більш пізній прийом препарату (через 48-72 години) обумовлює його контрацептивний ефект в 58 відсотках випадків.

  Постинор та інші лікарські засоби

  Одночасний прийом Постінора з деякими лікарськими препаратами знижує його ефективність. До них відносяться: барбітурати, рифампіцин, фенітіон, карбамазепін, ритонавір, грізеофульфін, рифабутин, препарати звіробою.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.