Народні засоби від молочниці: настої і срінцеванія

загрузка...

Яких тільки рецептів не пропонує народна медицина для лікування одного з найпоширеніших захворювань — молочниці. І деякі з них цілком раціональні. Але ось вагітним жінкам молочницю варто лікувати тільки за призначенням лікаря і під його наглядом, навіть якщо при цьому застосовуються народні засоби.

Що таке молочниця

Молочниця — це грибкове захворювання слизових оболонок. Виникає воно в основному на слизових оболонках порожнини рота у дітей та на слизових оболонках статевих органів у дорослих. Викликається молочниця дріжджоподібними грибками роду Кандіда, тому називається ще кандидомікоз.

Особливістю кандидомікозу статевих органів є те, що захворювання виникає тільки при зниженні імунітету. У здорових дорослих людей грибки роду Кандида є частим мешканцями статевих органів, але не викликають при цьому захворювання.

Що радить народна медицина для лікування молочниці порожнини рота

Молочниця на слизовій оболонці порожнини рота виникає в основному у грудних дітей, так як грибки роду Кандіда добре ростуть на молоці. Проявляється таке захворювання почервонінням і набряком слизової оболонки порожнини рота і появою на ній білих сирнистий виду нальотів. Дитина стає неспокійною, погано їсть і спить, починає відставати у вазі.

Найкраще народний засіб при дитячій молочниці — хлібна сода. М’якою серветкою, змоченою в 2%-м розчином соди (чайна ложка соди на склянку кип’яченої води) обережно, намагаючись не травмувати слизову оболонку і не здираючи білих нальотів, промокають порожнину рота, видаляючи при цьому молоко. Процедуру проводять після кожного годування або зригування дитини. Так як живильного середовища для грибків не буде, молочниця поступово пройде. Не забувайте тільки ретельно мити і стерилізувати соски та пляшечки малюка, щоб не відбулося повторне зараження.

Основні принципи лікування молочниці статевих органів

Молочниця в області статевих органів сьогодні дуже поширена і часто набуває хронічної форми. Це пов’язано в порушеннями імунітету, у формуванні яких не останнє місце займають гормональні (оральні) контрацептиви. Містяться в них гормони при тривалому застосуванні сприяють зниженню імунітету. Така молочниця піддається медикаментозному лікуванню з великим трудом, ось тут-то і приходять на допомогу народні засоби.

Проявляється молочниця набряком та почервонінням статевих органів, а також появою на слизовій оболонці білих сирнистий нальотів або виділень. Все це викликає неприємні відчуття у вигляді печіння і свербежу, які в свою чергу при тривалому перебігу молочниці можуть викликати розлади нервової системи (неврози) і порушення сну.

Народна медицина для лікування молочниці статевих органів так само, як і для лікування цього захворювання в порожнині рота рекомендує застосовувати розчини соди або будь-які інші засоби, що сприяють ощелачиванию середовища — грибки не живуть в лужному середовищі. Але особливістю статевих органів є те, що там мешкає безліч мікроорганізмів. І якщо нормальна мікрофлора (в основному лактобактерії) «любить» кисле середовище, то умовно-патогенна мікрофлора (вона може викликати захворювання тільки при певних умовах) прекрасно живе і розвивається в лужному середовищі. Це ж стосується майже всіх збудників статевих інфекцій. Тому самостійне безконтрольне тривале лікування молочниці може викликати загострення будь бактеріальної інфекції.

Що ж робити? Потрібно звернутися до лікаря, здати аналізи і переконатися в тому, що у вас дійсно молочниця, а ніяких бактеріальних статевих інфекцій немає. Ось тоді під контролем лікаря і лабораторних досліджень її і потрібно лікувати, в тому числі і народними засобами.

Народні засоби для лікування молочниці статевих органів

Народна медицина для лікування молочниці використовує в основному препарати рослинного походження, які можна приготувати в домашніх умовах:

  • настої березових бруньок, чистотілу, шавлії, звіробою, ромашки аптечної; готуються вони з розрахунку чайна ложка сухої подрібненої сировини на склянку окропу, настоюють 15-20 хвилин, проціджують і використовують для сидячих ванночок і спринцювань;
  • відвар збору для спринцювань — сухе подрібнена сировина змішується у таких співвідношеннях: столова ложка кори дуба (сприяє відновленню пошкодженої слизової оболонки), п’ять столових ложок трави споришу, три столові ложки листя кропиви дводомної (володіють антисептичними і протизапальними властивостями); все це ретельно перемішується, потім береться дві столові ложки суміші, заливають літром гарячої води, кип’ятиться протягом декількох хвилин, проціджують і використовується для спринцювань.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.