Народні засоби від головного болю: сила контрастів

загрузка...

Хронічна або повторювана головний біль не тільки доставляє дискомфорт і хворобливі відчуття — вона може викликати втому, придушувати мотивацію і негативно впливати на розумові здібності. Коли ви страждаєте від головного болю, навіть найпростіші повсякденні завдання перетворюються в нездійсненні завдання. Однак крім лікарських препаратів від головного болю (аспірин і ібупрофен), існує безліч перевірених часом натуральних рослинних засобів, що роблять аналогічну дію.

Вибираючи народний засіб від головного болю, найкраще керуватися причиною, її викликає. Головний біль часто викликана продуктами харчування або стресом. Якщо виключити живлення як причину головного болю, можна підібрати ефективні рослинні засоби, які швидко впораються з цією проблемою.

Народні засоби від головного болю не універсальні, в кожному конкретному випадку необхідно підібрати підходящий засіб, виходячи з індивідуальних особливостей людини і причини болю.

Вибираємо народний засіб від головного болю в залежності від її причини

Згідно думку фітотеравпетов, наступні трави допомагають зняти деякі види головного болю:

 • Страстоцвет. Пасифлора звичайний традиційно використовується як заспокійливий засіб при тривожності і безсоння, і також може бути корисний при головного болю у людей певного складу, а саме у тих, хто дуже недовірливий, швидко збуджується і схильний бурхливо реагувати на самі буденні події. Пасифлора заспокоює нерви, знімає напругу, тим самим зменшуючи головний біль.
 • Клопогон гроновидний. Це традиційне лікарський засіб корінних народів Північної Америки, що застосовують при ревматизмі. Вміст біологічно активних речовин дозволяє застосовувати клопогон в якості заспокійливого засобу при мігрені, однак у зв’язку з естроген-подібним дією рослина більш ефективно для жінок (хоча чоловіки теж можуть приймати його, але недовго).
 • Кора білої верби. Кора білої верби має тонізуючу дію і знімає головний біль. Але, будучи болезаспокійливу засобом, вона просто приглушує біль, а не усуває її основну причину (на відміну від інших лікарських трав). Кору білої верби потрібно прийняти в досить високих дозах, щоб вона подіяла. Особливо ефективно це народний засіб у поєднанні з іншими травами з такою ж дією.
 • белокопитнік і піретрум. При використанні белокопитніка і піретруму, популярних рослинних лікарських засобів від головного болю, важливо розрізняти головні болі і мігрені. Мігрень викликана швидкими змінами припливу крові до голови і, крім сильного головного болю, характеризується нудотою, підвищеною чутливістю до світла і звуків. Головний біль — всього лише один з симптомів мігрені. І белокопитнік, і піретрум краще підходять для лікування мігрені, ніж звичайного головного болю, і ефективні всього в двадцяти п’яти відсотках випадків.
 • Гінкго білоба. Це одне з найпопулярніших і досліджуваних рослинних лікарських засобів. Гінкго білоба покращує доставку кисню до тканин і стимулює кровообіг, отчого вважається, що рослина допомагає зменшити головний біль самої різної етіології, у тому числі мігрень. Гінкго білоба також допомагає при запаленнях і може пригнічувати фактор активації тромбоцитів, який підвищується при мігрені.
 • Піретрум дівочий. Піретрум дівочий ефективний і в лікуванні, і в профілактиці головних болів і мігрені. Прийміть настоянку піретруму при перших ознаках — це допоможе зменшити її інтенсивність і тривалість. Піретрум зменшує запалення і розширює кровоносні судини, а також впливає на серотонін, речовина головного мозку, яке відіграють важливу роль у виникненні головного болю.
 • Наскільки безпечні народні засоби від головного болю

  Більшість народних рослинних засобів від головного болю не взаємодіють з традиційними лікарськими засобами, такими як аспірин і адвіл. Механізм дії фітопрепаратів відрізняється від механізму дії медикаментозних засобів, тому вони не заважають один одному. Виключенням з цього правила є кора білої верби, оскільки за складом вона трохи схожа на аспірин (у них схоже активна речовина).

  Тим не менш, при використанні будь-яких народних засобів від головного болю, слід пам’ятати про безпеку. Якщо у вас є хронічні захворювання, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і разом підберіть найбільш підходяще засіб. Наприклад, жінкам з міомою матки не слід приймати препарати хмелю або клопогона, оскільки вони підвищують рівень естрогену, а це вкрай небажано при міомі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.