Найперші ознаки вагітності: вірити чи ні?

Найперші ознаки вагітності проявляються по -різному: у когось вони помітні відразу, а є такі жінки, які не помічають свою вагітність до першого ворушіння плода. У більшості ж випадків перші ознаки не дуже виражені, і помітити їх можна, тільки уважно спостерігаючи за своїм станом.

Що відбувається в організмі жінки після зачаття

Після зачаття в організмі жінки відбуваються численні дуже серйозні зміни спочатку на рівні центральної нервової системи (ЦНС), а потім на гуморальному рівні і у внутрішніх органах.

Після того, як в центральну нервову систему поступає сигнал про те, що запліднення яйцеклітини відбулося, в ній значно зменшуються процеси збудження, переважають в основному процеси гальмування. У корі головного мозку утворюється домінантний осередок вагітності, який дозволяє ЦНС постійно стежити за станом і розвитком плоду і вагітності в цілому. Одночасно сигнали про вагітність надходять з кори головного мозку в підкоркових область, в гіпоталамус, який відповідає за стан всієї ендокринної системи. Гіпоталамус в свою чергу дає команду гіпофізу (головної залозі внутрішньої секреції, яка також знаходиться в головному мозку), а з гіпофіза сигнали йдуть до яєчників та іншим залозам внутрішньої секреції (щитовидної залози, надниркових).

Кардинальні зміни відбуваються і в ендокринній системі. Основним гормоном першого місяця вагітності є прогестерон, який виділяється жовтим тілом яєчника (тимчасової залозою внутрішньої секреції, що утворилася на місці лопнув фолікула, з якого вийшла дозріла яйцеклітина). Стимулювати його вироблення починає ще один гормон вагітності — хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), який починає вироблятися оболонкою впровадженого в стінку матки зародка на другому тижні вагітності. Протягом першого місяця вагітності кількість ХГЧ постійно наростає, в результаті чого жовте тіло розростається і починає інтенсивно продукувати жіночі статеві гормони прогестерон і естрогени.

Під час вагітності посилюється вплив на організм блукаючого нерва (довгого нерва, який йде від головного мозку і іннервує органи шиї, грудної та черевної порожнини). Особливо це стає помітним на самому початку вагітності, коли у жінки раптово змінюються смак, вона починає по-іншому сприймати різні запахи, відчуває часте запаморочення, нудоту, іноді — блювоту і рясне виділення слини.

В результаті злагодженої роботи всієї ендокринної системи повністю змінюється гормональний фон жінки, а під впливом гормонів змінюється робота всіх її внутрішніх органів і систем. Все це проявляється поруч найперших ознак вагітності.

Найперші ознаки вагітності, які вони?

Так як під час вагітності в центральній нервовій системі переважають процеси гальмування, найпершою ознакою вагітності буде млявість, сонливість і зниження працездатності. Сонливість буває настільки вираженою і при цьому несподіваною (особливо, якщо жінка до вагітності була рухливою і енергійною), що вона не в змозі впоратися з цим станом і іноді засинає прямо на робочому місці.

Інший ранній ознака — напади нудоти у вигляді запаморочень, які особливо часто з’являються в задушливому приміщенні. Найчастіше напади нудоти бувають пов’язані зі зниженням артеріального тиску, яке у свою чергу залежить від спазмів і розширень стінок кровоносних судин. Управляє скороченням стінок кровоносних судин вегетативна нервова система, яка ще не адаптувалася до нового стану, тому артеріальний тиск може те підвищуватися, те знижуватися. Напади нудоти можуть супроводжуватися нудотою.

Гормональні зрушення діють і на органи чуття, які реагують вже на ранніх термінах вагітності. Зміни зачіпають, головним чином, органи смаку і нюху. Зміни смаку можуть бути дуже своєрідними. В першу чергу зазвичай з’являється металевий присмак у роті, отчого змінюється і смак усіх страв. Саме металевий присмак часто змушує жінку відмовлятися від улюблених страв. У різних жінок з’являються свої переваги в їжі: комусь хочеться чогось гостренького або копченого, а комусь — солодкого. При цьому смак може змінюватися дуже значно.

Зміни нюху також у кожної жінки протікають по-своєму. Деяких жінок буквально переслідують неприємні запахи. Через це вони не можуть їздити в громадському транспорті (запахи чужих духів, поту, тютюнового диму), ходити в продовольчі магазини (там теж можуть зустрічатися різні запахи, неприємні для вагітної жінки) і навіть знаходитися на власній кухні (тут запахи можуть бути абсолютно нестерпними).

Нарешті, під впливом естрогенів у жінки відбувається збільшення і болючість молочних залоз.

Найперші ознаки вагітності говорять про значні зміни в організмі жінки

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.